Fwmail.net - Kaliteli içeriğin adresi.

Çita
Dünyanın en hızlı koşan memelisidir. Aslanlar gibi sürü halinde veya saklanarak avlanmak yerine, yüksek hızının avantajını kullanarak avlanan bir hayvandır. Sıfırdan 120 km/saat hıza sadece 3,1 saniyede erişebilmektedir. Eğer 460 metreden fazla koşarsa vücut ısısı 46 derecenin üstüne çıkar ve bu da çitanın beynine zarar verir. Bu yüzden avlanma sırasındaki koşusu genellikle bir dakikadan daha kısa sürer.

 

Amerikan Antilobu
Amerika antilopları çok uzun atlayabilmeleri ile de dikkati çekerler. Tek bir sıçrama ile 6 metre ilerliyebilirler. Hızları 70 km/saat ile 86 km/saat arasında değişir.

 

Aslan
Ortalama bir Afrika aslanının hızı saatte 55 km/saat'i bulabilir. Ancak bu hızını yalnızca kısa bir süre devam ettirebilir. Hız almadan 3,60 m yüksekliğe zıplayıp, 12 metre uzaklığa atlayabilir.

 

Thomson Ceylanı
Bacak kasları uzun süre yorulmayan dayanıklı bir yapıya sahiptir. Onları 9 metre ileriye, 3 metre havaya sıçratabilen bu kaslar, onların saatte 80 km/saat'lik bir hıza erişebilmelerini de sağlar.

 

Afrika Antilobu
Ağırlıkları 150-250 kg arasında değişir. Yaşam kıtaları Afrika'dır. Hızları 64 km/saat'e ulaşabilir.

 

Keseli Antilop
3,50 m sıçrama 15 m uzun atlama yeteneğine sahip olan keseli antilop'un hızı saatte 80 - 90 km hıza ulaşabilir.

 

Quarter (Çeyrek) Atı
Hızı 88km/saat'i bulabilir

 

Afrika Yaban Köpeği
İri ve yuvarlak kulaklı, postu siyah, sarı ve beyaz benekli alacalı, son derece yırtıcı bir hayvandır. Kafası dahil uzunluğu 90 cm'dir. Buna ek olarak 35 cm kuyruk gelir. Yerden omuz yüksekliği 70 cm'dir. Ağırlığı ise yaklaşık 25 Kg tutar. Hızı saatte 72 km'i bulabilir.

 

Kanada Geyiği
Hızı saatte 72 km'i bulabilir.

 

Çakal
Uzunlukları 30-35 cm’lik kuyrukları birlikte 85-95 cm, ağırlıkları 7-11 kg arasında değişir. Hızı saatte 69 kilometreyi bulabilir.

Yorumlar (3)

Yorum Yazın

Yorumlarda gözükmez.


Facebook Yorumları

Bizi Takip Edin

  • Facebook Twitter RSS Google+