Fwmail.net - Kaliteli içeriğin adresi.

Gözlerden uzak, tenha ve kafa dinlemek için ideal evler.

 

Fotoğrafı uçaktan çekilen ev, Vestmannaeyjar'da bulunan adalardan birinde bulunuyor. (Elliðaey, Vestmannaeyjar, İzlanda) (Foto Kaynak)

***

İsviçre'de Matterhorn bölgesinde bulunan ve üçgen zirve olarak da bilinen merkez 4003 metre yükseklikte kayalık üzerinde yer almaktadır. Swiss Alpine Club tarafından işletilen merkezde, zorlu yolu geçebilen cesur insanlar için 10 oda bulunmaktadır. (Foto Kaynak)

***

Kanada'da, Saint Lawrence nehri üzerinde bulunan küçük ev sadece bir oda yeterli diyenler için ideal. Küçük bir ev olmasına karşılık yeterli oda sayısına sahip evin sular çekildiğinde verandasında vakit geçirilebiliyor. (Foto Kaynak)

***

İtalya'da Vicenza ile Rovereto şehri arasında kalan ve Passo Pian delle Fugazze bölgesinde bulunan bu ev 120 metre yükseklikte yer almaktadır. Bu ev yaklaşık olarak 700 yıl önce, 1319 yılında inşa edildi. Derin bir vadi tarafına oyulmuş evin açık bir görüşü bulunmakta. (Foto Kaynak)

***

Bir ortodoks manastırı olan Holy Trinity Manastırı, Yunanistan'da bulunmaktadır. Holy Trinity Manastırı, Meteora bölgesndeki altı aktif manastırdan biridir. Çevrede bulunan manastırların en eskisi olan yapı 1476 yılında inşa edilmiştir. Bu manastır 400 metre yükseklikteki bir kaya üzerine oturmuştur. (Foto Kaynak)

***

Bu güzel ev, İseveç'in Stockholm şehrine birkaç kilometre uzaklıkta bulunan bir adanın en yüksek yerinde durmaktadır.

***

40 metre yükseklikte dik bir tepenin üzerinde bulunan Katskhi Pillar, Gürcistan'da bulunmaktadır. Gürcistan'ın 4. yy'da hıristiyanlığı devlet dini olarak kabul etmesiyle, Katskhi Pillar 7.yy'da küçük bir kilise haline geldi. Bir gürcü rahip 20 yıldır burada yaşıyor. Ayrıca kadınların zirveye tırmanmasına izin verilmemesi ilginç bir ayrıntı.

***

(Foto Kaynak: Ian Coristine)

***

Yorumlar (0)

Yorum Yazın

Yorumlarda gözükmez.


Facebook Yorumları

Bizi Takip Edin

  • Facebook Twitter RSS Google+