Gülümseme ile İlgili 10 Gerçek
Gülmenin herkese yakıştığı bilinir. İşte size gülümsemek için 10 sebep:

 Kadınlar erkeklerden daha fazla gülümser.

Genellikle kadınlar erkeklerden daha fazla gülümsüyor. Ancak aynı iş yerinde çalışan erkeklerin de kadınlar kadar gülümsediği tespit edildi. Nedeni de aynı sosyal rollere sahip olan erkeklerin kadınlardan etkilenmesi… Ayrıca erkek çocuklar kız çocuklara göre daha az gülümsüyor ama daha fazla göz kontağı kuruyorlar.Gülümsemek makyajdan daha çekicidir.

Yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin %69'u kadınların gülümsemelerini makyajlı olmalarından çok daha çekici buluyor.Her yeni doğmuş bebek gülümseyebilme yeteniğine sahiptir.

Yeni doğmuş bebekler birçok davranış ve sesi etraflarına bakarak öğreniyorlar. Ancak bilim adamları yeni doğmuş bir bebeğin doğuştan gülümseyebilme yeteneğine sahip olduğuna inanıyor.
Kendinizi gülümsemeye zorlamak psikolojinizi düzeltir.

Psikologlar kendinizi gülümsemeye zorlamanın depresif ruh halinden çıkılmasında yardımcı olduğunu söylüyor.
Gülümsemek bulaşıcıdır.

İsveç’te yapılan bilimsel bir araştırma gülümsemenin bulaşıcı olduğunu gösteriyor. Etrafında gülümseyen insanlar varken, surat asmak daha zor.
Gülümsemek stresi azaltır.

Gülümsediğinizde vücudunuz ani olarak endorfin, yani mutluluk hormonu salgılıyor. Kendinizi gülmeye zorlasanız bile bu hormon salgılanıyor. Bu ani değişiklik de kendinizi daha iyi hissetmenize ve stresin azalmasına yardımcı oluyor.
Gülümsemek surat asmaktan daha kolay yapılan bir şeydir.

Bir insanın surat asarken gülümsediğinden daha fazla yüz kasını çalıştırması gerekiyor. Yani gülümsemek daha az efor sarf ettiriyor.
Gülümserken 5 ile 53 yüz kası çalışır.

Gülümserken yüzünüzde 53 kasın çalıştığını biliyor muydunuz? Gerçi bazı zorlama gülüşlerde sadece 5 kas devreye giriyor.
Gülümsemek evrenseldir.

Farklı kültürlerin farklı beden dili ve el hareketleri var. Ama dünyanın neresinde olursanız olun gülümsemek mutluluk ve onay vermenin işareti.
Gülümsemek bağışıklık sistemini güçlendirir.

Gülümsemek ruh sağlığına iyi geldiği kadar fiziksel sağlığa da iyi geliyor. Gülümsediğinizde vücudunuz rahatlıyor. Böylece daha sağlıklı bir vücuda ve bağışıklık sistemine de sahip oluyorsunuz.


Reklam

Yorumlar (1)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi