Akrep Burcu ve Özellikleri
Akrep (Scorpio) 24 Ekim - 22 Kasım

 


AKREP BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ


Yıldızınız :
Mars ve Plüton (Çekicilik, cazibenin temsilcisi)

Grubunuz :
Su, Negatif

Burcunuzun cinsiyeti:
Dişi

Burcunuzun türü:
Sabit

Üstün yeteneğiniz:
Sezgi

Özelliğiniz :
Kararlılık ve İnceleme

Emeliniz :
Zenginlik

Amacınız : Hayat boyu zenginlik

Yenmeniz gereken huyunuz : Acımamak, ihmal etmek

Uğurlu gününüz : Salı

Uğurlu taşınız : Topaz

Uğurlu renkleriniz : Korkırmızısı, siyah

Uğurlu çicekleriniz : Kırmızı karanfil, hanimeli, ateş çiceği

Uğurlu kokularınız : Misk, manolya

Uğurlu müziğiniz :
Marşlar ve canlI parçalar

Muhtemel hastalıklarınız :
Boğaz, boyun, mesane, uretra, makat, böbrek ve üreme organlari hastalıkları, tansiyon

Uygun olan eş :
Yengeç ve Balık

Başarılı olacağınız meslekler : Yönetici, organizator, endüstri lideri, komutan, satış yöneticisi, müdür, operator,dişçi, teknik mühendis, gazeteci, kimyacı, müzisyen, müzik aletleri yapımcısı, tamirci, yazarlık, denizci, havacı,sosyal hizmetler uzmanı
AKREP BURCUNUN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

Dışarıdan katı görünmelerine rağmen aslında aşırı derecede derindirler. Söylediğiniz en ufak bir şey onda çok büyük yaralar açabilir. Böyle bir olayla karşılaştıklarında saldırganlaşırlar. Hırslı, duygusal ve muhafazakardır.

Bilgiyi uygulamaya, uygulamayı da düşünceye dönüştürme yeteneğine sahiptir. Kendinden çok emindir. Girdiği her tartışmada ezici bir üstünlüğü vardır. Titiz yapısıyla dikkat çeker.

Rahatlatıcı her yalanı, yatıştırıcı her yarı-doğruyu, her sahte pembe tabloyu bozmaya, kendini tanımaya kesin bir şekilde kararlı ve keskin bir akıl... Bunlar Akrep'in kaynaklarıdır. İçgüdüsel olarak kuşkucudur.

Akrep burcu insanı kendine her konuda güvenen, kurnaz, enerjik ve marifetli bir kişilik çizer. Yaşamın her alanında tutkuları vardır. Daima başarıyı yakalamak ister. Başarıyı yakaladığındaysa, kendine yeni bir hedef belirleyip yeniden mücadeleye başlar.

Kelimelere fazla ihtiyaç duymaz. Çünkü içindekileri gözleriyle anlatır. Bir bakışından sevgisini ya da nefretini anlayabilirsiniz. Kuşkucu bir karaktere sahiptir. Kolay kolay inanmaz. Fakat inandığı konuyu savunurken asla taviz vermez.

Fiziksel olduğu kadar manevi açıdan da güçlüdür. Kendini kandırmaz. Gerçekle acı da olsa yüz yüze gelmekten çekinmez. Lüks ve gösterişli yaşamı sever. Çünkü bunlar kendini başarılı hissetmesini sağlar. Herkesin kolay kolay altından kalkamadığı sorunları anında çözebilecek pratik bir zekaya sahiptir. Bunun yanı sıra, ileri görüşlüdür. Geleceğe dair tahminleri genellikle gerçekleşir.
AKREP BURCU ERKEĞİNİN ÖZELLİKLERİ

Bu burcun erkeği çok bakımdan ilgi çekicidir. Su grubu olduğu için çok derin hisleri vardır. Diğer taraftan da analizci bir kafaya sahiptir. Akrep burcu erkeği, kadınlar tarafından çok beğenilen bir tiptir. O analizci kafası sayesinde karşısındaki insanı çabucak inceler ve anlar. Kendince bir karara varır ve bu karar çoğunlukla doğrudur. Aklına koyduğu şeyi muhakkak yapar. En kötü tarafları onunla yıllarınızı geçirip dostça ayrıldığınızda sakın onun için her zaman özel bir insan olacağınızı zannetmeyin. Çünkü ilişki bitince arkasına dönüp bakmaz.

 

 

AKREP BURCU KADINININ ÖZELLİKLERİ

Akrep burcu kadını, daima dikkatli ,ihtiyatlı ve gururu konusunda son derece hassastır. O, dostları ve sevdikleri için pek çok şeye katlanabilir. Ama için için kendisinin üstün olduğunu hisseder. Alçakgönüllü gibi gözükse de zaman zaman kendini beğenmişliğini de hissedebilirsiniz. Kafasının içinde sürekli hayata dair planlar kurar. Akrep burcu kadınının hayat görüşü başkalarından farklıdır. O ya hep ya hiç diye düşünür. Bir şeyin birazını elde etmenin değeri yoktur. Ya istediğine tamamıyla kavuşur ya da uzaklaşır. Bu iş, dostluk ve sevgide kendisini gösterir. Akrep kadını karşısındakini (özellikle yengeç erkeklerini) elde etmek için her yolu dener.

 

 

YÜKSELENİNİZ AKREP BURCU

Eğer Astroloji haritanızda Akrep Burcu yükseliyorsa o zaman lüzumlu gördüğünüz işlerde hemen hiç vakit kaybetmeyen ve elini çabuk tutan bir insansınız demektir. En önemli özelliklerinizden birisi de problemleri ana hatları ile değerlendirip esasa yönelmek ve konuların can alıcı noktaları ile uğraşmaktır. Sevmediğiniz bir durum ise başkalarının sizin özel işlerinize burunlarını sokmalarıdır.Ayrıca az ve kalıcı arkadaşlıkları vardır.Hoşlanmadığı insanlarla aynı ortamlarda bulunmamaya gayret gösterir.


Reklam

Yorumlar (0)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi