Başak Burcu ve Özellikleri
Başak (Virgo) 23 Ağustos - 22 Eylül

 


BAŞAK BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Grubunuz : Toprak, negatif

Burcunuzun cinsiyeti :
Dişi

Üstün yeteneğiniz : Disiplinli ve metotlu bir hayat

Özelliğiniz : Dikkatli ve her şey ile ilgili olmak

Emeliniz : Toplum içinde beğenilmek

Amacınız : Başarı yolunda daima yükselmek

Yenmeniz gereken huyunuz : Çekingenlik ve cesaretsizlik

Uğurlu gününüz : Çarşamba

Uğurlu taşınız : Koyu mavi safir ve zebercet

Uğurlu madeniniz : Civa

Uğurlu renkleriniz : Açık sarı, açık mavi ve kobalt mavisi

Uğurlu çiçekleriniz : Açelya, sari menekşe, lavanta çiçeği

Uğurlu kokularınız : Leylak, limon ve sardunya

Uğurlu müziğiniz : Eski, romantik şarkılar

Muhtemel hastalıklarınız : Karın bölgesi hastalıkları , karaciğer, pankreas, bağırsak, apandisit, ayak ve sinir hastalıkları.

Uygun olan eş : Boğa ve Oğlak

Başarılı olacağınız meslekler : Çeşitli ilim dalları, özellikle eczacılık ve teknik alanlar, edebiyatçı, yazar, gazeteci, yayıncı, kitapçı, matbaacı, sekreter, araştırmacı, muhasebeci.BAŞAK BURCUNUN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

Kendi potansiyellerinin en üst, en arıtılmış düzeyine çıkmaktır. Hangi doruğa ulaşırsa ulaşsın hedefi daha yukarıdır.

Saflık, doyum, anlam içerme, zor işler ve ulaşılması zor hedefler Başak'ın konularıdır. Başak'ın ana kaynağı kişisel dönüşüme duyduğu açlık ve mükemmellik duygusudur.

Gerçeklerle ilgili kılı kırk yaran, vicdanlı bir dürüstlüğü vardır. Mükemmel ile gerçek arasındaki gerilim Başak'ın büyümesini hızlandırır, yönlendirir ve onu değişime zorlar. Asla halinden memnun, kayıtsız değildir. Repertuarında tembellik yer almaz. Kişisel önemini abartmaya karşı kendini sigortalamış olması onu mütevazı yapar. Stratejisi hizmettir.

Başak kendisine içsel olarak bakar, parlatılabilecek özelliklerini bulur ve pragmatik gerçekçiliğiyle yollar bularak bunları dünyaya sunar. Özen, dikkat ve sabır gerektiren işler, sorumluluk duygusu, insanlara hizmet Başak'a çok doğal gelir.

Olumsuz tarafı, kaynağı olan kusursuzluk anlayışının çarpıtılmasıyla ortaya çıkan sakatlayıcı ve yok edici öz eleştiridir. Bunu dış dünyaya eleştiricilik, alaycılık ve çevresindeki herhangi bir şeye (veya her şeye) olumsuz bakarak yansıtabilir.

Öğrenmesi gereken; kendisini affetmektir. Kendisini yargılama kapasitesini kendisini olduğu gibi kabullenerek törpülemelidir. Aksi taktirde, sıkıcı bir şüphe ve kendini kısıtlama çizgisine gider. İçsel bir eksikliğini özverili davranarak saklama duygusundan kurtulmalıdır. Detaylarda kaybolmadan bütünü görebilmesi için gerekli ile gereksizi ayırtmasını öğrenmesi şarttır.

Çalışkanlığıyla tanınan Başak burcu insanı, ideallerine ulaşabilmek için elinden geleni yapar. Bilime ve edebiyata düşkündür. Hayatındaki en önemli konu "iş"tir.

Herşeyin en iyisini ister. Bu nedenle kendini olduğu kadar çevresini de devamlı eleştirir ve kolay kolay hoşnut olmaz. Sürekli hareket halindedir. Tembellik yapmak ona zor gelir.

Maddesel şeylere ve dış görünüme önem verir. Kendini dış görünüşüyle ifade etmekten hoşlanır. Para biriktirmenin yararına inandığından tutumlu davranır. Geleceğini garanti altına almak ister. Kurallara bağlıdır. Herşeyin düzenli ve yerli yerinde olmasını ister. Kimsenin kendini kullanmasına izin vermez.
BAŞAK BURCU ERKEĞİNİN ÖZELLİKLERİ

Başak burcunda doğan erkek; varlıklı da olsa, daima çalışsa da yine para ister. Onun servete saygısı büyüktür. Dolayısıyla zengin veya varlıklı kadınlar onun ilgisini çeker. Bu erkek aşktan korkar. Bu konuda yenemediği bir çekingenliği vardır. Onunla evlenmek istiyorsanız önce dost olmalısınız.


BAŞAK BURCU KADINININ ÖZELLİKLERİ

Başak kadınının hayatında, güzelliğin ve hislerin yeri büyüktür. Her şeyden önce başak kadını evine çok düşkündür. Evi çekip çevirmekten zevk duyar. Zeki ve mantıklı olduğu için de bunda hiç zorlanmaz. Evi her zaman derli toplu ve zevklidir. Dostluğa ve arkadaşlığa çok önem verir. Çevresi daima kalabalıktır. Çünkü konuşması ve zekice sözleri sayesinde insanları kendisine bağlamayı bilir. Zaman zaman tenkitçi olmasına karşın herkesi olduğu gibi kabul eder.

 

YÜKSELEN BURCUNUZ BAŞAK

Eğer Astroloji haritanızda Başak Burcu yükseliyorsa o zaman hemen her konuya analizci bir şekilde bakıyorsunuz demektir. Detaylara aşırı derece dikkat göstermeniz size içinde bulunduğunuz konunun esasının idrak ettirmeyebilir. Hem kendi hakkınızda hem de etrafınızdakiler hakkında kritik düşünüp giriştiğiniz her işte mükemmellik arıyorsunuz. Bu yüzden kendinize olan güveninizin artması için etrafınızda her şey düzenli bir biçimde olması gerekiyor. Ayrıca her yapmak istediğiniz işte ilk önce o iş ile ilgili olan gerçekleri inceliyorsunuz.


Reklam

Yorumlar (0)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi