Burçlar ve Dekorasyon




Evinizi burcunuza göre döşemek hiç aklınıza geldi mi?

Herkesin dekorasyon zevki farklıdır ama burcunuz, tarzınız hakkında ipucu verir. Örneğin; Aslanlar egzotik aksesuvarlardan, Balıklar deniz altı temalarından vazgeçemez. Astrolog Ayda Ersan, 12 burcun dekorasyon zevkini anlattı..

 


KOÇ: Canlı kırmızılar ve turuncular gibi renklerin oradan buradan parladığı sade desenlerden hoşlanırlar. İçine kıvrılabilecek sıcak bir koltuk ve yerde rahatlayabilecekleri en büyük boy yastıklar, tam Koçlara göre. En ideal yerleri ise şömine önüdür.

Renkleri: Ölçülü şekilde kullanılmış koyu kırmızı ve kehribarlar.



BOĞA: Lüks, geleneksel ve sade bir yer isterler. Taze çiçeklere para yatırırlar. En rahat koltuğa sahip olurlar. İpek çarşaflarına, yorganlarına ve pelüş kırlentlerine zemin teşkil etmesi için ahşap bir yatak başlığı edinirler.

Renkleri: Toprak tonları, gülkurusu ve pembeler.



İKİZLER: Modayı yakından takip ederler. Çift yönlü kullanılabilen objeler ararlar. Son teknoloji elektronik aygıtlarını sergileyebilecekleri bir eğlence köşesi, olmazsa olmazlarıdır. L şeklindeki kanapeler, sohbeti seven İkizler için icat edilmiştir.

Renkleri: Açık sarı tonları, yeşiller ve maviler.



YENGEÇ: Her zaman bir sürü rahat yere ihtiyaçları vardır. Duvarlardan birini, aile resimlerinden oluşan bir galeri yapmak için ayırırlar. Bir bulutu andıran koltuk da onları mutlu eder. Yatak odalarına; üzerine titreyecekleri bitkiler, rahatlatacağı bir sese sahip bir fıskiye ve deniz kokan mumlar koyarlar.

Renkleri: Beyaz, inci ve sarı.



ASLAN: Dramatik mobilyalar, egzotik aksesuvarlar ve şık aydınlatmalarla dolu çarpıcı ve zarif bir dizayn anlayışları vardır. En sevdikleri odaları mumlar, saten yastıklar ve aynalarla doldururlar. Duvarlarını, kendilerini yansıtan turuncu veya sarıya boyatırlar. Kendilerini seyredecekleri büyük ve yaldızlı bir ayna koymayı ihmal etmezler.

Renkleri: Turuncular, sarılar, kırmızlar, morlar...



BAŞAK: Her şeyin düzenli ve yerli yerinde olduğu bir yer arzulularlar. Eski parçalar, hafif ahşap ve cam objelerden de hoşlanırlar. Sandıkları çok severler. Tüm ciltli kitaplarını ve hobilerini organize edebilecekleri kitaplıklar seçerler.

Renkleri:
Açık mavi, krem, bej ve beyaz.



TERAZİ: Bütün elementlerin birlikte aktığı geniş ve açık bir ortama ihtiyaçları vardır. Uzak doğudan esinlenerek rahat bir oturma grubu, loş ışık, saten ve mumlar alırlar. Duvara bir raf asarlarsa, bunu aynı malzemeden yapılmış bir masayla dengelerler.

Renkleri: Pastel renkler, yeşil ve maviler.



AKREP: Koyu renkli perdeler, kilitli sandıklar ve egzotik bitkiler, onlara en uygun aksesuvarlardır. Brokar ve kadife gibi şehvet uyandıran kumaşlar tam onlara göre. Antika bir kanepeyi, kaplatarak bir hazineye dönüştürebilirler.

Renkleri: Canlı turuncu, kırmızı, bordo ve siyah.



YAY: Renkleri ve aksesuarları karıştıracakları geniş bir alana ihtiyaçları vardır. En sevdikleri odalarda mumlar, dini semboller ve haritalar bulunur. Kocaman, yumuşak yastıklara para harcarlar. Seyahatlerinde aldıkları ıvır zıvırlarını koyacak bir dolap edinirler.

Renkleri: Mor veya turkuaz gibi gökkuşağının her tonu.



OĞLAK: Soy kütüklerini ve şahsi başarılarını evlerinde yansıtmak isterler. Yumuşak renklerde pahalı kumaşlar, eski mobilyalar ve bolca kırlentleri vardır. Kolçakları olan düzgün bir koltuk, sağlam meşe bir masanın yanı sıra leopar desenli bir halı gibi eğlenceli aksesuvarlar da tam onlara göredir.

Renkleri: Siyah, gri, kahverengi, orman yeşili gibi koyu toprak tonları.



KOVA: Asi kişiliklerini yansıtan ultra modern ve elektronik eşyalarla bezeli mekânlar tam onlara göredir. Soyut sanatı ve oyuncaklı parçaları severler. Tüm bu çılgın mobilya ve donanımın, bir uzay üssünü hatırlatan eflatun ve metalik tonlamalardaki duvarlarla çevrili olmasını isterler.

Renkleri: Gümüş, metalik renkler, maviler ve kot rengi.



BALIK:
Hayal gücüne dayalı bir mekan isterler. Evlerini düşlere dayalı bir estetik anlayışıyla dekore ederler ve deniz temalı objeleri çok severler. Yatakları ise her zaman yumuşak, rahat ve dinlendirici olmalıdır.

Renkleri: Su yeşili ve mavisi, beyaza kaçan solgun sarı.



Reklam

Yorumlar (0)


Düşüncelerinizi paylaşın



Yorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi