Burçlara Övgüler
Burçlar için söylenebilecek en güzel sözler

 Koç


Canım benim. Ya ben yerim senin o duygusal, mütevazi, ince, anlayış yumağı duygularını! Sen seçildinde mi gönderildin bu dünyaya? Bir insan bu kadar mı düzgün, bu kadar mı programlı, bu kadar mı anlayışlı olabilir? Bu Koç'lar var ya, IQ seviyesi yüksek insanların burcudur. Dost insan, güzel insan... İnsan gibi insan. Allah seni başımızdan, yanımızdan eksik etmesin. İyi ki varsın! Allah herkese Koç gibi dostlar nasip etsin inşallah. Bitanem benim, canım canım...


Boğa

Ayy, benim güzeller güzelim. Bu Boğa'lar var ya, dünya tatlısı, yer gök harikası, şeker mi şeker insanlardır. Bal bunlar bal. Bunun sohbetine doyum olmaz. İyi sevgili, iyi arkadaş, iyi, iyi, iyi,... Say say bitmez bunlar. Hatta bak yazmayayım dedim, ama dayanamayacağım ve sizinle de paylaşacağım bu gerçeği. Biliyor musunuz ki sizler; "Bir Boğa bir dünyaya bedeldir," lafını? Onlar şanlı burç aleminin, yere göğe sığmaz, harikulade burç gurubudur.


İkizler

Halt etmiş sana iki-yüzlü diyenler. Onlar seni çekemiyorlar. Rahatlığın, her ortama uyum sağlayışın, pratik zekân... Tabii ki, kıskanırlar seni, şekerim. Kim senin kadar özgüven sahibi olmak istemez ki? Sen hiçbir zaman unutma, tatlı İkizler insanı; seni hayatın boyunca çekemeyenler olacaktır. Sen hiç takma o güzel kafana onları. Sen burçların en sevimlisisin. Adın İkizler; ama sen bitanesin.


Yengeç

Allah seni yarattı da, melekleri niye yarattı? Ya kardeşim nedir bu zerafet, bu karizma... Sen mıknatıs mısın nesin? Bir insan, her girdiği ortamda bu kadar ilgi çekmeyi nasıl başarır? Hem de hiçbir çaba sarf etmeden... Yoksa sen mükemmelliğin eş anlamı mısın? Kim istemez annesi Yengeç burcu olsun, eşi bir Yengeç burcu olsun? Sen var ya, olmazsa olmazsın. Burçların baş tacısın.


Aslan

Heyt bee... Gözümüzün şenliği, gönlümüzün nuru. Afet-i devran, mükemmel-i cihan. Aslan mı bu aslan. Senin kadar aynalarla baışık olan var mı şu dünyada? Sen ki güzelliğin simgesi, yer yüzünün güneşi. Senin bütün fallarında nazar çıkacaktır... Mümkündür. Başka mümkünatı da yoktur, zaten. Allah seni kem gözlerden korusun inşallah, emi?


Başak

Merhametlim benim. Karıncayı bile incitemeyen, hassas, sevgi dolu, güzel Başak'ım benim. Efendiliğin simgesi, kibar insan. Seni var ya, anlatacak kelime bulamıyorum. Nesin sen? Yoksa kanatsız bir melek mi? Herkesin iyiliğini düşünen, verici, vefakâr Başak. Senin adın Başak değil; barışın, temizliğin simgesi Beyaz Güvercin olmalıydı. Neyse canım, sen üzülme. Biz biliyoruz ya, o yeter, Beyaz Güvercinim benim.


Terazi

Hay sana dengesiz diyen o dengesizler... Ben onlara ne diyeyim bilmiyorum ki! Yahu, sen olmasan var ya, su İnsanoğlu soyunda bir eksiklik, bir yitim olurdu. Sen dengesin insanlık için. Alem buysa kral sensin. Sen susarsan bir neden, konuşursan ayrı bir neden vardır. Marifetli, kabiliyetli, en artılı burç sensin. Senin üstüne burç tanıyan, megalomandır. Söylesene senin üstüne burç mu vardır? Ben ki, şahsi fikrim, senden iyisini bilmem, tanımam, görmem.


Akrep

Herkes bir Akrep olarak doğmayı isterdi, inan bana. Güzel gözlerin, gururun, albeninin temel taşı Akrep. Senin kadar hayatına hakim, senin kadar yaptığı işin arkasında durabilen kaç kişi kaldı artık? Allah senin soyunu eksik etmesin. Sen ki, bir bakışıyla buzları eritebilen, insana senin için Ferhat olup dağları delmeyi istettirebilen insan. Kim demişse sana fesat diye, onlarin hepsi... Neyse, yine açtıracaklar ağzımı. Senin güzel gözlerin bile yeter o kıskançlara. Sen görmezden, duymazdan gel o fesatları.


Yay

Kainatın bir burcu olsa, kesin Yay olurdu. Sanatkar, vefakâr, doğru dürüst insan dedikleri sen olsan gerek. İçinde bir tek Yay olmayan bir arkadaş grubunu, uğruma ölecek olsalar bile tanımam ben. Senin heyecan budalası olduğunu sanan bir grup kendini bilmez, senin o insana hayat veren enerjini çekemeyenlerdir. Burçlar aleminin kozmik mucizesisin sen. Senin havan bile yeter güzelim... Çatlasın çekemeyenler.


Oğlak

Aman, sana inatçı diyorlar diye üzülme. Onlar senin istikrarına gıptayla bakıp, senin yarın bile edemeyen kişiler. Dürüstlük senin burç genlerinde var. Bütün alimler, bilginler genelde Oğlak'tır. Oğlak burcu olmak bile, tek başına bir şereftir. Hatta Oglak burcu olarak doğamamış kadersizler için, Oğlak burcunun birinci dereceden akrabası olmak bile ayrı bir şereftir. Sen kıvrak zekanla, zaten her zaman bir sıfır öndesin.


Kova

Hep çevresindekileri düşünen, insancıl duyguları fazla gelişmiş, sevgi dolu Kova'lar. Allah sizin iyiliğinizi versin, emi? Ayol, bu ne vericilik, bu ne geniş bir yürek öyle? Sana sabit fikirli diyenler, senin her fikrinin bir cevher olduğundan habersiz mi? Eşitlik senin için ne kadar önemli, halbuki! Ah keşke, herkes senin çeyreğin kadar bile olabilse... Sen çok yaşa, emi?


Balık

İnsanlar öyle duygu yoksunu olmuşlar ki, senin bu yaradılışının özü, duygusallığını alaya alacak kadar saçmalayabiliyorlar bazen. Sen paranoyak değilsin, canım, ince fikirlisin. Ama, nerde bu ayrımı yapacak kafa bazılarında? Ben senin o yanağına düşen göz yaşını seviyorum, o hüzün dolu bakışını seviyorum. O sevgi dolu, gizemli yüreğini seviyorum. Sana sıkıcı diyenler, boğum boğum sıkıla inşallah. Sen ferah tut kendini. Rahat ol, boşver, takma o çan çan çeneleri kafana.Reklam

Yorumlar (2)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi