İş Hayatınız ve Burçlar
Çalışma hayatınız ve kariyerinize astrolojik bir bakış açısı!

 

 

Koç

Koç, yaşamda ve iş hayatında rekabeti ve oyun oynamayı sever. Kaybetmekten nefret ettiği için, genelde kazanan olmak yolundadır. Rekabete girdiğinde tam gaz ileri atılır. Koç liderlik özelliği taşıdığından mesleğinde ilerlemek, üst seviyelere ulaşmak için elinden geleni yapar.

Alt pozisyonlarda da kendisine verilen inisiyatifi sonuna kadar kullanmaktan, hatta kimi zaman kuralları değiştirmekten hiç çekinmez.

Ateş elemetinden olan Koç, her an mücadeleye hazırdır. Diplomasiden uzak ve ben-merkezcil bir yapısı olmasına rağmen, Koç etrafındaki insanların motivasyonlarıyla ve performanslarıyla da yakından ilgilenir. Herkesi harekete geçirebilmek için elinden geleni yapar. Macerayı ve hareketi seven Koç için, rutin işler, uzun toplantılar oldukça sıkıcıdır.

Önündeki projeye 'hemen' başlamak, ve diğerine 'hemen' geçmek için sabırsızlanır. Çok uzun yıllar çalışmaya eğilimi olan Koç, emekliliğini çok geç ister ve yeni projelerde, girişimlerde kuralları kendi koyarak, ilgisini canlı tutar.

Koç'un ofisi başarı belgelerini, kupalarını ve şiltlerini sergilediği bir müze gibidir. Sporcu, asker, cerrah, spor eğitmenliği, broker, polis, mühendis, diş doktorluğu Koç için en uygun mesleklerdir.Boğa

Boğa güvenilir, sadık ve anlaşması kolay bir çalışandır. Toprak burcu olduğu için pratik yanı kuvvetlidir ve ayakları yere basar. Boğa'nın en büyük problemi harekete geçmekle alakalıdır.

Başlangıç yaparken hissettiği blokaj duygusu zaman zaman rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Fakat başladığı her işi, en zor şartlara bile metanet ve sabırla dayanarak bitirebilen tek burçtur. Amacına kilitlendiği zaman gözü başka hiç bir şey görmez.

Estetik yargıları kuvvetli Boğa, iş hayatında bile artistik yaratıcılığını ve değer yargılarını kullanmaktan çekinmez. İstikrarlı ve ne yapacağı, tepkileri rahatlıkla önceden tahmin edilebilen ve ölçülebilen Boğa'nın iş hayatında da davranış biçimi bu karakteristiklerin uzantısı şeklinde kendini gösterir. Sabit bir burç olması nedeniyle, özellikle ilerleyen yaşlarda teknolojik ve sosyolojik yeniliklere ayak uydurmakta zorlanabilir.

Genellikle sakin ve huzur dolu olmasına rağmen, damarına basıldığı zaman ya da sabrının sonuna geldiğinde, normal tavrıyla, hiç alakası olmayan şiddetli reaksiyonlar beklemek yerinde olur. Boğa'nın ofisi, konforlu, lüks objelerle dolu, misafirlerin muhakkak yiyecek-içecekle ağırlandığı bir kabul salonu gibidir. Özellikle finansal konularda çok yetenekli olan Boğa, bankacılığın ve finans dünyasının her meslek kolunda başarılı olur ve severek çalışır.

Bunun dışında değerli objeleri alıp satan antikacılık, estetik duyarlılık gerektiren moda ve güzellik endüstrisi, değerli taş ve madenlerle alakalı kuyumculuk ve sarraflık, form verme yeteneği gerektiren heykeltraşlık gibi meslekler onların önde gelen tercihleri arasındadır.İkizler

İkizler iletişim ve aktarım konusunda son derece yeteneklidir. Ancak konsantrasyon zorluğu çeken, pek çok şeyi bir anda yapmak isteyen ve çok çabuk sıkılan ikizler iş yaşamında da bu karakteristiklerinin uzantısı olan problemler yaşar.

Çok hareketli, huzursuz ve kolayca adapte olabilen ikizlerin rutin işlerden çok, hareketlilik gerektiren, farklı konuları kapsayan alanlarda büyük başarılar elde etmesi söz konusudur.

İnsan ilişkilerindeki başarısı, iş dünyasında doğal bir şekilde arabulucu rolünü de üstlenmesinde neden olur. Genellikle hevesle başladığı işleri bitirmekte zorlansa da daha başarılı olabilmesi için, aracı konumunda bir pozisyonda görev yapması faydalı olacaktır. Liderlik tutkusu yoğun olmayan ikizler, daha çok iş arkadaşlarına, bildiklerini aktararak, öğreterek zenginleştirmeyi ve geliştirmeyi sever.

Yeni fikirleri, gelişmeleri ve projeleri sevinç ve hevesle kabul eder. Çok hızlı düşünüp, hızla uygulamaya geçen ikizlerin diğer insanlar kendisine ayak uyduramadığı için problem yaşama potansiyeli de vardır.
İkizlerin ofisi her türlü komünikatif araçla çifter çifter donatılmış, bir haberleşme üssüne benzer.

Kitaplar, gazeteler, dergiler yığın yığın okunmayı bekler. İkizler ticaret hayatında, eğitim sektöründe, iletişim ve medya alanında ve halkla ilişkilerde son derece başarılı olur. Skolastik yanı oldukça kuvvetli olan ikizler, öğretmenlik, eğitmenlik ve araştırmacılıkta çok ileri seviyelere ulaşabilir.Yazarlık ve kütüphanecilik de ikizler için oldukça uygundur.Yengeç

Yengeç'in hassas, kırılgan, duygusal yapısı iş hayatında da kendini gösterir. Yengeç hedefe direkt olarak gitmektense, daha çok etrafında dolaşıp, şartları anlamaya ve güven elde etmeye çalışır. Bu karakteristiği iş yaşamına ihtiyatlı adımlar, güvenli girişimler ve sonuç elde edilebilecek adımlar olarak yansır.

Öncü nitelikte olmasının yanı sıra kendisinden beklenmeyecek kadar liderlik özelliklerini de taşır. Duygusal yanı insanların beşeri ihtiyaçlarına karşı da duyarlı olabilmesini sağladığı için, özellikle yönetim seviyelerinde başarılıdır. Çalışma ortamının güvenli, uyumlu ve huzurlu olması için yengeç elinden geleni yapar. Ayrıca sezgilerini iyi kullanan yengeç, koruyan ve esirgeyen doğasıyla sevilen bir iş arkadaşı ya da patrondur.

Sadakat ve sorumluluk duygusu her başladığı işin sonunu getirmesine ve başarı elde etmesine yardım eder.

Dünyayı fethedecek kadar güçlü olmasa da, kendine ve birlikte olanlara güzel bir dünya yaratacak kadar gücü ve sevgisi vardır.

Aileye, atalara ve toplayıcılığa olan düşkünlüğü nedeniyle, iş yaşamında da gereksiz israftan ve harcamalardan kaçınmak ister. Yengeç'in ofisi bir yuvayı aratmayacak kadar sıcak ve rahattır. Koleksiyonlarını ya da aileden kalan yadigarları sergilediği bu mekan, zaman zaman kendi mahremiyeti için kabuğuna çekildiği bir sığınaktır.

En tipik yengeçler, yiyecek-içecek, otelcilik ve gıda alanlarından çıkar. Bunun yanında yengeç esirgeyen, kollayan yapısı nedeniyle çok iyi öğretmen, dadı, hemşire ve doktor olur. Emlakçılık, denizcilik gibi meslekler de severek yapacakları arasındadır.Aslan

Güvenli, enerjik, gururlu aslan merkezde olmayı, farkedilmeyi sever. Liderlik özelliği çok kuvvetli olduğu için, takım çalışmalarında otamatik olarak başı çeker. Risk almaya meraklı yapısı, zaman zaman tehlikeli durumların iş yaşamında da doğmasında temel nedendir. Sahnede olmak ihtiyacı, etrafındaki insanların onu bir model olarak algılamalarının en temel nedenidir.

Başarısızlığı ve hata yapmayı kendine yakıştıramadığı için, girdiği yolda canla başla çalışarak ve gerekeni yapar, tüm enerjisini kullanır.

Adaletli ve bonkör yapısı, pek çok iş ilişkisinde hakem rolünü üstlenmesine neden olur. Sadakati kuvvetli olduğu için uzun yıllar aynı şirkette çalışmayı isteyebilir. Yaratıcılığı da kuvvetli olan aslan, her işini ve başarısını bir eser olarak algılar. Aslanın içinde bulunduğu ya da liderlik ettiği ekibin kazanmamak gibi bir lüksü yoktur. Dolayısıyla aslanla çalışan insanlar, eğer yeterli performans göstermezse, ciddi problemler yaşanabilir. Ya da tam tersi, kazananla beraber olmak isteyen herkes, aslan ile çalışmak için özel çaba sarfeder.

Aslan'ın ofisi bir kral dairesi gibidir. Gösterişli mobilyalar, konfordan çok statüko sağlar. Tüm başarılarını, ödüllerini, şiltlerini aslan da, koç gibi sergilemekten zevk alır.

Hangi sektör olursa olsun aslan en tepede, yönetici pozisyonunda olmak ister ve gerçekten de bunu başarıyla yapar. Fakat özellikle eğlence sektörü, borsa ve spekülatif alanlar, sahne sanatları aslanın zevkle ve başarıyla çalıştığı arenalardır.Başak

Başak burcu bireyleri, analiz etmeyi, küçük parçalarına ayırmayı ve sonuca bu yollardan ulaşmayı severler. Zeka seviyesi oldukça yüksek olan Başak, pratik çözümler üreterek diğer insanlara hizmet etmeyi ister. Çok net görülmese de ikinci iyiyle yetinmesi mümkün olmayan başak, iş yaşamında da başarılı olmak, yaptığı şeyi mükemmele ulaştırmak için elinden geleni yapar. Toprak elementindeki başak iş hayatında pratik, realistik ve ulaşılabilir amaçlara kanalize olur.

Sorumluluklarını çok iyi kavrar, organizasyon yeteneği ve detaycılığı ile mesleki yaşamında da farkedilir.

En büyük dezavantajı mükemmel olmayan hiçbir şeyden tatmin olamaması ve sanki hiç bir performans elde edilmemiş gibi davranmasıdır. Hem kendi sinir sistemini, hem de birlikte çalıştığı insanlarınkini ciddi şekilde yıpratması ve insani ilişkilerde problemler yaşaması bu yüzdendir.

Başak yardımsever bir iş arkadaşıdır. Bildiği ne varsa birlikte çalıştığı insanlara daha sorulmadan aktarır. Analitik yapısı nedeniyle, özgün problemlere özgün çözümler getirerek başarının anahtarlarını ekibine verir. Ancak eleştirel yapısı birlikte çalıştığı insanlar tarafından anlaşılıncaya ve kabul görünceye kadar, benimsenmesi zaman alır.

Ofisi son derece düzenli, belki bir kütüphaneyi belki de bir hastane odasını andırır tarzdadır. Her şeyi yerli yerine koymadan işe başlayamayan başak, ofisteki hijyene ve temizliğe de en az evdeki kadar dikkat eder.

Rakamlarla ve sayılarla arası çok iyi olan başak muhasebe konusunda son derece başarılıdır. Bunun dışında servis sektörü, sağlık ve bakım sektörü başarılı olabileceği, kendi gösterebileceği alanlardır.
Terazi

Çok boyutlu düşünmekten dolayı karar vermekte zorluk çekmesine rağmen, terazi aldığı kararları muhakkak uygulamaya koyar ve başarılı olur. Adalet ve hak duygusu iş yaşamında da dikkat çeker. Öncü kalitesi nedeniyle liderlik etmeyi sever ve bunu haketmek için de elinden geleni yapar. Hava elemetinden olan terazi bireyleri, sosyal olarak çok canlı ve girişkendirler.

İletişimsel yetenekleri, doğal nezaketleri ve diplomasileri iş yaşamında da sevilen ve takdir edilen insan olmalarına nedendir.

Uyum ve huzur ruhsal dinginliği için temel ihtiyaç olan terazi, iş yaşamında da tartışmalardan, çekişmelerden mümkün olduğunca uzak kalmaya dikkat eder. Bu rekabete girmediği anlamına gelmez. Ancak rakiplerini bile stratejik ve zarif bir şekilde manipüle etmeyi tercih eden bir yapısı vardır.

Kendinde eksikliğini gördüğü noktaları tamamlayacak bir partnerle, ortakla birlikte çalışmak terazi için idealdir. İnsan ilişkilerindeki becerisi, dengeyi bulabilmek için çaba sarfetmesi, özellikle iş yaşamında aracı, arabulucu gibi sorumlulukları almasına nedendir. Estetik değerlerine ve dışgörüntüsüne verdiği önem, iş yaşamında da fiziksel olarak dikkat çekmesine ve cazibesini bağlantıları için kullanabilmesine yardım eder.

Terazinin ofisi rafine bir zevkle döşenmiş, güzel, kişiliğini yansıtan objelerle süslenmiştir. Terazi ofisinde taze çiçekler bulundurmayı ve kaliteli içeceklerle misafirlerini ağırlamayı tercih eder. Diplomatik yapısı, arabulucu özellikleri nedeniyle terazi siyasette ciddi başarılar kazanabilir.

Bunun yanında, hak ve adalet duygusunun gelişkinliği hukuk sistemi içinde gerek akademisyen, gerekse aktif olarak başarılı olmasına ve tatmin sağlamasına yardımcıdır. İnsan ilişkilerine verdiği değer ve bu alandaki doğal yeteneği, danışmanlık, psikologluk ve psikiyatrlık gibi mesleklerde de öne çıkmasını sağlar.Akrep

Kuvvetli iradesi, gerçeklerin ardından vazgeçmeden ilerlemesi, analitik ve derin düşünen yapısıyla, akrep iş yaşamında önemli bir yere sahiptir. Organizasyonun içinde bir akrep olması her zaman için büyük avantajdır. Genellikle sakin, yardımsever ve kendi halinde gözüken akrep, aslında içten içe oldukça hırslı ve amaçlarına bağlı bir yapıdadır.

Amacına direkt olarak ulaşmayı tercih eden Akrep, kimsenin düşünmediği, farkına varmadığı boyutları, gerek analiz yeteneği, gerekse sezgilerinin yardımıyla hesaba katar.

İş yaşamında en büyük dezavantajı şüpheciliğidir. Güvenmekte oldukça zorlanan akrep, çoğu zaman delegasyon zorluğu da yaşadığı için, kendini aşan yüklerin altına girebilir. Yönetmeyi, domine etmeyi, problemleri radikal şekilde çözmeyi ve uygun şekilde yaratıcılığını kullanmayı seven Akrep, zaman zaman öfkesini kontrol etmekte zorlanabilir.

Sadakati ve kalıcılığı tercih eder; tatmin olduğu ve gelecek gördüğü durumlarda uzun süre aynı işte çalışması mümkündür. Kaybetmekten ne kadar hoşlanmasa da, kendini yenileme, tazeleme gücü yüksek olduğu için, her türlü kötü tecrübeden sonra, Promete'nin kendi küllerinden doğuşu gibi, yeniden ayağa kalkar ve işin başına geçer.

Akrep'in ofisi genellikle loş, kendine yetecek kadar eşya ile döşenmiş, bir iki hatıratı barındıran bir mekandır. Özel değeri olan bir mekandan çok, kendine konsantre bir şekilde çalışabileceği bir ortam yaratmak ister. Her türlü dayanıklılık gerektiren alanda akrep kendine has yetenekleriyle başarılı olur. Özellikle şüphe etmeyi, derin araştırmayı gerektiren müfettişlik gibi meslekler Akrep için son derece uygundur.

Denizcilik, özellikle açık deniz kaptanlığı, severek yapacağı meslekler arasındadır. Bunun yanında, psikoloji, hipnoz gibi ruh sağlığıyla ilgili konular da akrep tarafından meslek olarak benimsenebilir.Yay

Gülmeyi, konuşmayı, eğlenceyi çok seven yay, iyimser ve yardımsever bir insandır. Kolay adaptasyon sağlayabilen yapısı ve çokyönlülüğü ile, karşısındaki insanı kolayca etkisi altına alır. İnandığı şeylere öylesine derinden bağlıdır ki, karşısındakini de ikna eder.

Dolayısıyla özellikle satış ve pazarlama konusunda yay oldukça büyük başarılar elde eder. Optimist bir yapısı olduğu için, her türlü negatif durumda bile, sonuna kadar emek harcamaktan çekinmez. Ancak kendini rahat hissedebilmesi ve faydalı olabilmesi için özgür olmaya da ihtiyacı vardır.

Bilginin güç olduğuna inanan yay işiyle direkt ya da endirekt bağlantılı her konuda bilgi sahibi olmaya ve donanımını geliştirmeye çalışır.

Seyahati, hareketi ve macerayı seven yay için rutin görevler ve ofis işleri sıkıcıdır. Özellikle dış ilişkiler gerektiren alanlarda organizasyon için yayı görevlendirmek, başarının garanti altına alınması demektir. Genelleştirmeye ve globalleştirmeye olan eğilimi zaman zaman detayları atlamasına neden olsa da, hedefi bütün haliyle hayal eden yay, mutlaka oraya bir şekilde ulaşır.

Yay genellikle ofis dışında olmayı tercih ettiği için, aslında nerede çalıştığının çok önemi yoktur. Ancak klostrofobik yapısı nedeniyle, dar, karanlık, sıkışık ortamlar veriminin düşmesine neden olur. Muhakkak ofisinde farklı yolculuklardan aldığı hatıralar bulunur.

Seyahat ve hareket gerektiren her iş yay için son derece uygundur. İkna kabiliyeti, adaptasyon yeteneği ve inançlı doğasıyla yay satış alanında büyük beceri sergiler. Bilgiye verdiği önem akademik kariyerde de büyük başarı ve tatmin elde etmesinde olumlu rol oynar. Dış ilişkiler özellikle yay için uygun çalışma alnındır.Oğlak

Pratik, tutucu, ihtiyatlı doğasıyla, Oğlak zodyakta kariyer ve meslek yaşantısıyla en yakından bağlantılı burç olarak kabul edilir. Çok çalışmayı, üretmeyi sever. Dikkatli ve planlı adımlarla hedefine ulaşmakta tam bir ustadır. Anlaşılacağı üzere sabır ve dayanıklılık en büyük özellikleri arasındadır. İnisiyatif kullanmaktan hiç çekinmez. Öncü kalitenin etkisiyle liderlik yapmayı da sever.

Toprak elementinden olan oğlak, her işe başlamadan önce, pratik stratejiler geliştirerek, her ihtimale karşı bir 'B Planı'nı da hazır tutar.

Statükoya ve pozisyona önem verdiği için, hiyerarşik mekanizma içinde varolmaktan rahatsız olmaz. Ama asıl hedeflediği her zaman en tepedeki koltuktur.

Genellikle soğukkanlılığını kaybetmeden, yapılması gereken her şeyi yapan, sorumluluklarının tam bilincinde olarak hareket eden bir yapısı vardır.

Çalışırken gözü hiç bir şey görmediği ve etrafında olup bitenlerin farkında olmadığı için, iş ortamındaki insani ilişkileri çok kuvvetli değildir. Rahatlamaya, ara vermeye bile ihtiyaç duymayan oğlak, rekabete de eğilimli olduğu için iş ortamında zaman zaman 'sevilmeyen' olarak ilan edilir.

Oğlak'ın ofisi kendisine hiç zaman kaybettirmeyecek şekilde donatılmış, pratik bir mekandır. Eşyaların pratik kullanımı ve ihtiyaç duyulan şeyin çabuk ulaşılması birincil öneme sahiptir. Strateji üretebilen, planlama yapabilen yapısıyla, hangi sektörde olursa olsun, yönetim seviyelerinde son derece başarılı olur.

İdareci olarak, lider vasfını da taşıdığı için organizasyonlarda aranılandır. Maddeyle yakından bağlantılı olan oğlak, form verme yeteneğini kullanabileceği tasarım gerektiren alanlarda da başarılı olacaktır.Oğlak için diğer uygun bir alan da ekonomidir.Kova

Maddi konularla çok bağlantısı olmayan kova, daha çok zevk için çalışmaktan hoşlanır. Kovanın meslek yaşantısında başarılı olması için muhakkak sevdiği bir konuda ya da toplumsal faydalar uğruna çalışması gereklidir.

Kendi başına olmaktan hoşlanan kova, hiyerarşik mekanizma içinde mutsuz olur ve bir süre sonra ciddi anlamda isyan etmeye başlar. Mental olarak sürekli aktif kovanın bu alanda mücadele etme yeteneği de gelişkindir.

Sabit bir burç olması nedeniyle inandığı ve istediği bir amaca kanalize olur ve gerçekleştirinceye kadar da peşini bırakmaz.

İnsan ilişkilerine rahatlıkla girebilmesi, hümaniter tarzı, özellikle sosyal içerikli mesleklerde başarılı olmasında büyük etkendir. Ancak sabit fikirliliğe yatkınlığı, toleransının düşmesine ve diğer insanlarla problemler yaşamasına neden olabilir. Her zaman çağın ilerisinde düşüncelere sahip olan kova, dayatma olmadığı müddetçe yeniliğe açıktır.

Teknolojik alanda doğuştan kabiliyetli olduğu için, modern dünyanın gereksinimlerine ayak uydurmakta zorlanmaz. Her hangi bir plana dahil olmayı kabul ettiği zaman, kovanın herkesden daha çok bu konuda düşündüğünü ve inandığına şüphe duymamak gerekir.

Kovanın ofisi çağın tüm teknolojik aletleriyle donatılmış, modern mobilyalarla döşenmiştir. Geleneksel bir ofisten çok uzay üssünü andıran bu ortamda kova genellikle tek başına olmayı tercih eder. Kendini yenilemeyi seven kova özellikle teknolojik alandaki mesleklerde çok başarılı olur.

Bilim adamı olarak süregelen araştırmalar ve insanlığa verilen hizmet de kovanın büyük tatmin elde ettiği alanlardandır. Hümaniter yapısı gereği, her hangi bir maddi çıkar beklemeksizin her türlü insani yapılanma, organizasyon içinde bulunmak da kovayı mutlu eder.Balık

Duygusal ve kendi dünyasında yaşamayı seven balık, aslında çalışmaktan hoşlanmaz. Ancak oldukça yardımsever, kolay idare edilebilen yapısı, iş ortamında sevilmesinde önemli rol oynar.

Sezgileri çok kuvvetli olduğu için, farkında olmadan kolayca öğrenir ve bu yeteneğinin rehberliğinde, yapılması gerekenleri otomatik olarak yapar.

Özellikle yaratıcılık, imajinasyon gerektiren konular balığın başarılı olabileceği mesleki alanlardandır. Su elementinden olan balık, diğer burçlara göre daha yoğun bir duygusallığa sahiptir.

İnce düşünmeyi seven, insana değer veren yapısı ile karşısından da aynı şeyi beklediği için, profesyonel yaşamda oldukça zorlanır. İdealize ettiği şeye ulaşmak için elinden geleni yapar; zor durumlarda, başarısızlık karşısında, hayatın gerçeğinden çözülerek kendini tamamen kapatabilir.

Artistik yanı oldukça kuvvetlidir; yaratıcılığını kullanabileceği, kendini özgür hissedebileceği işler yapması, farkedilir başarılar elde etmesinde büyük rol oynar. İnsan ilişkisine dayanan alanlarda da performansı oldukça yükselir. Profesyonel yaşamda da kullanmaktan çekinmediği empati mekanizması, suistimal edilmesine neden olabilir.

Ofisi, genellikle koyu renklerden ve kadife gibi ağır kumaşlardan oluşur.

Denizi ve aşkı anımsatan her objeyi, ofisinde bulmak mümkündür. Rahat ve sıcak bir ortam yaratan balığın en büyük dezavantajı, bu mekanda hayallare dalmasıdır. Yaradılışa karşı büyük bir hayranlık duyan, sevgi dolu Balık, veterinerlik konusunda mucizevi şekilde yeteneklidir. Bunun dışında dans ve müzik alanlarında başarılı olabilir.

İnsana karşı toleranslı ve anlayışlı olduğu için psikolojik danışman, psikolog, psikiyatr balık için uygun mesleklerdir. Ayrıca maddi çıkar gözetmeksizin bakımevlerinde, hastanelerde yaptığı hizmetler en büyük tatmini sağlar.

kaynak: mahmure.comReklam

Yorumlar (0)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi