Yengeç Burcu ve Özellikleri
Yengeç (Cancer) 22 Haziran - 22 Temmuz

 


YENGEÇ BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Yıldızınız : Ay (Duygu ve His temsilcisi)

Grubunuz : Su, negatif

Burcunuzun cinsiyeti : Dişi

Üstün yeteneğiniz : Sabırlı olmak

Özelliğiniz : Merhametli, saf ve yumuşak huylu, iyi niyetli olmak

Emeliniz : Büyük para sahibi olmak

Amacınız :
Daima yükselmek

Yenmeniz gereken huyunuz : Dikkatsizlik

Uğurlu gününüz : Pazartesi

Uğurlu taşınız : Yakut ve aytaşı

Uğurlu renkleriniz : Beyaz, gümüş, açık gri, mor, bazen de koyu siyah

Uğurlu çiçekleriniz : Nilüfer, beyaz gül, zambak

Uğurlu kokularınız : Misk, Müge, leylak

Uğurlu müziğiniz : Romantik şarkılar

Muhtemel hastalıklarınız : Göğüs ve solunum yolu hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, ülser

Uygun olan eş: Boğa ve Akrep veya Balık

Başarılı olacağınız meslekler : Turizm, otelcilik, ithalat-ihracat, pilotluk, gemicilik, ve sıvı maddelerle ilgili olan meslekler, kimyagerlik, eczacılık.YENGEÇ BURCUNUN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

Duyguların lisanını çok akıcı bir şekilde konuşması, iç dünyasının zenginliği Yengeç'in kaynaklarıdır. Yengeç'te, duygusal yoğunluk sonuna kadar açıktır. Stratejisi korunmaktır. Yengeç kabuğunda saklanıp veya içine kapanıp güç toplayarak bu iç süreçlerini korumak zorundadır.

Şefkat ve ilgi Yengeç'in kendini koruma güdüsünden daha güçlü özellikleridir. Anaçlık, koruyucu olmak, yardımcı olmak sevginin güvenli bir çeşididir. Radikal bir kendini koruma, güvenli sevgi önceleri iyidir, ama bir süre sonra Yengeç'in cesaretini toplayarak kabuğundan çıkması -başka bir deyişle, gerçekten sevme cesaretini bulması- gerekir. Böyle olduğunda aktif olarak dünyayla bütünleşir. Önce kendi ruhunun sisli diyarlarını araştırmak için kullanması gereken incelikli bakım sürecini -iyileştirici, yardımcı ve rahatlatıcı rollerini- dünyaya aktarır.

Yengeç insanı duygusallığıyla tanınır. Duyarlı karakteri nedeniyle insanlara tüm içtenliğiyle yaklaşır; herkese dürüst ve iyi niyetli davranır.

Sevdiklerine yardım edebilmek, onları sevindirebilmek için büyük fedakarlıklar yapabilir. Herkesin sorununu can kulağıyla dinler ve çözüm üretmeye çalışır. İnsanlara samimi davranmasının yanı sıra içten içe bir şüphecilik taşır. Bunun nedeni, iyi niyetinden dolayı birçok kez sömürülmesidir.

Ayrıca, yapılanı kolay kolay unutmaz ve çok zor bağışlar. En zayıf tarafı dikkatsizliktir. Olayları ve konuşmaları dikkatsizliği yüzünden yanlış anlayabilir. Bu da büyük sorunlara yol açabilir. Eleştirilmekten hiç hoşlanmaz. Daha ziyade övülmek ve desteklenmek ister. Samimi tavırlarına rağmen sert bir görüntü çizer. Bunun nedeni kendini dış dünyadan koruma içgüdüsüdür. Özellikle tehlikede olduğunu hissettiğinde kabuğuna çekilir.
YENGEÇ BURCU ERKEĞİNİN ÖZELLİKLERİ

Yengeç burcunda doğmuş bir erkeği seviyor ve onunla evlenmek istiyorsanız her şeyden önce ona uygun bir kadın olmaya çalışmalısınız. Her ne kadar bu burcun erkeği ikizler tipi gibi insanı uğraştırmasa da, onun da bazı huylarına dikkat etmek gerekir. Her şeyden önce karşınızda çok hisli bir erkeğin olduğunu bilmelisiniz. Terbiyeli ve naziktir. O daima size itina edecek, saygı gösterecektir.YENGEÇ BURCU KADINININ ÖZELLİKLERİ

Yengeç burcu kadını bir çok bakımdan bu burcun erkeğine benzerler. Onlar da çekingen, iyi niyetli, çok hassas romantik tiplerdir. Yengeç burcunda doğmuş bir kadını beğenebilirsiniz. Belki bir fırsatını bularak ona yaklaşabilirsiniz. Onu anlamakta zorlanabilirsiniz. Çünkü değişken bir tiptir.

 

 

 

YÜKSELEN BURCUNUZ YENGEÇ

Eğer Astroloji haritanızda Yengeç Burcu yükseliyorsa
o zaman son derece duygusal ve etrafında olup bitenleri duyguları ile adeta absorbe edip sineye çeken bir insansınız demektir. Bu hisleri etrafınızdakilere anlatma yeteneğiniz sizi diğer insanlar gözünde bölük böl çük bir karakterde sunmaktadır. İçinizde şahsiyetinizi gizli olarak tutup bunu insanlara hissettirmiyorsunuz. Diğer kişilerin sizin fikirlerinize ve yapmak istediğiniz şeylere daima karşıt olduğunu düşünüp sanki onlara bunu hissettirmeden kendi metodunuzda ilerlemek istiyorsunuz. Çok hassas olduğunuz için kolay incinen bir kişi olduğunuz şüphesiz. Bu yüzden kendinizi kuvvetsiz ve kolay zarar görebilir bir kimse olarak algılıyorsunuz.


Reklam

Yorumlar (0)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi