İşinizi Kolaylaştıracak 15 Pratik Bilgi
Günlük hayatta işinizi kolaylaştıracak pratik bilgiler

 

 

Ayakkabı almaya, öğleden sonra, hatta akşama doğru gidin. Çünkü sabah saatlerinde ayak daima küçüktür.


Gözlük camınız çizildiyse, birkaç damla sirke veya votkayla yıkayın. Çizik kaybolacaktır.


Öğleden sonraları üzerinize bir tembellik çöktüğünde, limon kolonyası imdadınıza yetişecektir. Ensenize, bileklerinize bir kaç damla döküp ovuşturuverin. Ferahlatıcı kokusu bir anda tesirini gösterecek, gözlerinizi açacaktır.


Beyaz çoraplar bir zaman sonra sararırlar. Bunları limon suyu katılmış suda kaynatırsanız eski beyazlıklarına kavuşurlar.


Tıkanmış lavaboları açmak için, tıkanmış delikten sodalı kaynar su dökmeniz kafidir.


Eti pişirme şekliniz ne olursa olsun, tuzunu piştikten sonra koymalısınız. Tuzu önceden koyarsanız, eti sertleştirir.


Kullandığınız kahvenin, saf olup olmadığını anlamak için, bir bardağın üçte ikisini su ile doldurun. Buna bir tutam toz kahve atın. Kahve, suyun üstünde kalırsa saftır; ama, beş dakika sonra bardağın dibine iner ve suya karışırsa, kahvenizin içinde başka karışımlar var demektir.


Vazodaki çiçeklerin daha uzun dayanması için, vazonuza yağmur suyu koymayı deneyin; çünkü çiçekler kireçli suyu sevmezler.


Kesilmiş elma, armut gibi meyvelerin kararmaması için, kesik yüzlerine limon ya da portakal sürüverin. Böylece havayla temas etmelerini, dolayısıyla da kararmalarını önlemiş olursunuz.


Fareler biberle nane kokusundan nefret ederler. Dolaştıkları yerlere nane yaprakları serperseniz, bir daha oralara uğramayacaklardır. Ayrıca fare bulunan yere karanfil atılmasi da iyi netice verir.


Bütün gün sıkı ayakkabılar içinde hapsolan ayaklarda koku meydana gelebilir. Ayak kokusuna mani olmak için, yapılacak en müessir çare, bunlara koyu bir çay banyosu yaptırmaktır. Çayın içinde bulunan tanen asidi, gözenekleri sıkıştırarak kötü kokunun yayılmasına engel olur.


Salatada kullanacağınız soğanların acılığını almak için, soğanları ince ince doğrayın ve birkaç saat limon suyuna yatırın.


İçinde yağ beklemiş şişeleri temizlemek için şişenin içerisine sirke ile parça halinde kaya tuzu atmalı ve iyice sallamalı. Bol su ile çalkaladıktan sonra şişeler ilk hali gibi olur.


Değersiz olarak gördüğünüz limon kabuklarını güneşli bir yere koyup kurutursanız, özellikle isli ve yağlı mutfak eşyalarınızı ovarken şaşırtıcı sonuçlar alabilirsiniz.


Duvara büyük çivileri çakmak hiç de kolay değildir. İnsanı oldukça uğraştırır ve sıvanın dökülmesine de neden olabilir. Bunu önlemek için çiviyi çakmadan önce sabuna bulayın. Böylece çivi duvara kolayca girer.Reklam

Yorumlar (0)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi