Kötü Kokular İçin Pratik Öneriler
Bazen öyle kokulara maruz kalırsınız ki; ne yaparsanız yapın bu kokulardan kurtulamazsınız.

Hatta kullandığınız bazı koku giderici spreyler işi daha da kötüleştirip kokuyu gidermek yerine onu daha da keskinleştirir. İşte kötü kokulara son vermenin doğal yolları…Balık kokusu

Taze balık pişirmek her zaman kötü kokuların yayılmasına neden olur. Üstelik kullanmış olduğunuz koku spreyleri etrafı daha da kötü kokutur ve nefes almayı dahi zorlaştırır. Fakat oldukça basit ve doğal yollar kullanarak bu soruna son verilebilirsiniz. Bir limonu alın ikiye bölün ve kaynar suda kaynatın. Ortaya çıkan buhar ve hava akımı balığın kötü kokularına son verir.


Evcil hayvan dışkısı

Sıcak su içerisine koyacağınız bir parça beyaz sirke evinizde beslediğiniz evcil hayvandan çıkabilecek kötü kokularla başa çıkabilmek için en etkili yoldur.


Rutubetli dolaplar

Nem ve rutubet kokan dolaplarınızın kötü kokulardan kurtulmasını istiyorsanız bir kutu içerisine kedi kumu koyarak dolabın içerisine yerleştirin.


Kokan fırınlar

Bir tabağın içine suyu doldurup içerisine biraz limon sıkın ve kabı mikrodalga fırınınızın içine yerleştirin. Kötü kokuları emecek olan bu birleşim fırınınızın içini taze ve temiz yapacaktır.


Sigara kokusu

Arabada bulunan sigara kokusu dayanılmaz ve kalıcıdır. Elinize aldığınız temiz havluları sirke içine koyun ve daha sonra havlulardan birini bir kap içinde küllük yakınına diğerini ise arka koltuğa koyun. Havluları bir gece boyunca bekletin. Ertesi gün arabanızın içinde sigara kokusundan eser kalmadığını göreceksiniz.


Buzdolabındaki bayat yemeklerin kokusu

Buzdolabındaki kötü kokudan kurtulmak istiyorsanız bir parça koton kumaşı vanilya ile buz dolabına koyun . Buzdolabınız hiç olmadığı kadar ferah kokacak. Ayrıca bir tabak içerisine koyacağınız kabartma tozuda bu ferahlığı sağlayabilir.


Ekşimiş süt

Herhangi bir kumaşın üstüne döktüğünüz süt kumaş parçasını kötü kokutur. Ancak bunun da bir kolay yolu var. Kumaş parçasını alın ve sirke içine yerleştirin. Daha sonra da normal yollarla yıkayın. Ancak kumaş parçası yıkanmaya elverişli değilse mendille üzerini silin ve üstüne sirke uygulayın. Sonra tekrardan mendili sürün ve iyice kurulayın . Bu yolu bir kaç kere denemek zorunda kalabilirsiniz.


Bayat kokan buzluklar

Hepimiz bu kokunun çok kötü olduğunu biliriz. Kokudan kurtulmak için buzluğunuzu boşaltın; sabun ve sıcak su ile iyice yıkayın. Daha sonra karbonatlı su ile yeniden silin. Sonunda bir parça soğanı buzluğun içine yerleştirin ve kapağı kapalı şekilde gece boyunca bekletin. Ertesi gün soğanı çıkarıp dolabı havalandırın. Kötü kokular ortadan kaybolmuş olacaktır.üü


Plastik konteynerler

Hepimiz bu konteynerlerin çok kötü koktuğunu biliyoruz. Hele bir de bu konteynerlerin kapakları yoksa etrafa nasıl kötü koku yaydıkları tartışılamaz bile. Ama bir çözümü var. Bu iğrenç kokudan kurtulmak için gazete kağıdını buruşturup içine atın ve kapağını kapatın. Bir gün sonra kokuların giderildiğini göreceksiniz.


Reklam

Yorumlar (1)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi