Doğadaki En Ölümcül Zehirler
Siyanür

Siyanür, alyuvarların oksijeni absorbe etmesini engeller. Bu, "patolojik asfiksi" olarak bilinen sürece yol açar. Siyanür kapsülleri II. Dünya Savaşı casusları tarafından işkenceden ya da acı çekmekten kurtulmak için kullanılmıştır.


Striknin

20. yüzyılın başlangıcında en popüler olan zehirleme yöntemlerinden olan striknin, sinir sisteminin merkezine saldırır ve aşırı refleks tepkimelerine yol açar.

Doğru ayarlanmış bir doz ile kurban 10 ila 20 dakika içinde ölmüş olur, bu sırada şiddetli sancı ve ağrı çeker.Arsenik

Eski zamanalrda arsenik her zaman katillerin favori seçimi olmuştur. Ayrıca cinayet hikayelerinde en çok kullanılan zehilerden biridir. İngiltere'de arsenik zehiri fare istilalarını önlemek isteyenler için eczanelerde satılmaktadır.Yılan Zehri

Yılan ısırıklarının ne kadar zehirli olduğu duruma göre değişir. Yılanın cinsi, ne kadar zehir verdiği ve ısırıldıktan sonra geçen zaman faktörleri hesaba alınmalıdır.

Yılan ısırığının belirtileri arasında şişme, organ yetmezliği, göz, burun ve diş eti kanaması vardır. Şaşırtıcı olanı, yılan ısırığı kurbanlarının 3/4'ünden fazlasının beyaz erkekler olmasıdır.Baldıran Otu

Baldıran otu, Sokrates'in idamını gerçekleştirmek için kullanılmıştır. Dekart, "Düşünüyorum, öyleyse varım," dediğinde Sokrates içinde baldıran otu olan kupası kaldırmış ve "İçiyorum, öyleyse yokum," demiştir.

Su baldıranının en fazla zehir barındıran kısmı köküdür. Bir ısırık almak yetişkin bir insanı öldürebilir. Su baldıranı kasların istem dışı şiddetli hareket etmesine ve ölüme yol açar.Balon Balığı

Balon balığının zehri, yumurtalıklarında bulunan tetraodontoxindir. Yabancı mufaklarda yenen bu balık için uzmanlar iç organları ayıklandığı takdirde zararsız olduğunu söylüyor.

Balon balığı yalnızca özel eğitimli ve lisanslı şefler tarafından pişirilip hazırlanabilmektedir.Keşiş Örümceği Zehri

Keşiş örümceği, yaklaşık 1cm boyunda olmasına rağmen dünyanın en zehirli örümceklerinden biridir. Bu örümcek tarafından ısırılan kişi 8 saat hiçbir şey fark etmeyecektir, ancak sonrasında acıyı hissedecektir.Güzel Avrat Otu

Güzel avrat otu, Rönesans döneminde kadınlar tarafından güzellik malzemesi olarak kullanılırdı. Göz etrafına sürüldüğünde gözleri irileştiren bir görünüm verirdi.

Bu duyarsız ve tehlikeli uygulama çağdaş düşünürlerin, atalarımızın budalalığına şaşmasına neden olmaktadır. Güzel avrat otu yaprakları halüsinojeniktirKastor Yağı Bitkisi (Keneotu Tohumu)

Kastor yağının çikolata ve şekerlemelere ilave edildiği düşünüldüğünde kastor yağı bitkisinin yüksek doz zehir içermesi insanı biraz ürpertiyor.

Ancak yapılan araştırmalara göre 1999-2004 yılları arasında bu sebeple 2 ölüm vakası gerçekleşmiş.


Reklam

Yorumlar (0)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi