Türkiye'nin Saklı Cennetleri
İngiliz The Times gazetesi, Türkiye bulunan kalabalıktan uzak, doğal güzelliğiyle dikkat çeken gizli kalmış tatil yerlerini sıraladı...

İşte Türkiye'nin saklı cennetleri:

 

Şövalye Adası - Fethiye

 


Muğla'nın en turistik ilçelerinden biri olan Fethiye'deki Şövalye Adası, Fethiye Körfezi'ni kapatan ince uzun bir ada şeklinde uzanıyor. Bölgedeki diğer adalardan farklı olarak, Şövalye Adası'ının üzerinde yerleşim bulunuyor.

Türk tatilciler tarafından pek bilinmeyen bu ada, özellikle Avrupalı gezginler tarafından rağbet görüyor.
Bezirgan Köyü - Kaş

 

fotoğraf kaynağı: THY

Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı 300 yıllık bir tarihe sahip olan bu köyde, sadece başka illerden değil, yurtdışından gelip yerleşen yabancılar da yaşıyor. Dört mevsimin tüm güzelliğiyle karşılandığı bölgede yaylacılık da yapılıyor.

Selimiye ve Söğüt Köyü - Marmaris

 


Muğla Bozburun Yarımadası'nın Selimiye ve Söğüt Köyleri'nin bulunduğu batı yakası da doğal güzelliği ve sakinliği ile saklı bir cennet olma özelliği taşıyor.
Ortakent - Bodrum

 

 

fotoğraf kaynağı: Ortakent-Yahşi Belediyesi

Bodrum'un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Ortakent, yarımadanın ortasında bulunması nedeniyle bu ismi almış. Ortakent-Yahşi beldesi doğası, tertemiz denizi ve sahiliyle Bodrum'un içinde adeta gizli bir cennet gibi... Özellikle çok sayıdaki mandalina bahçesinden yayılan kokular yöreye ayrı bir güzellik katıyor.

Faralya Köyü - Fethiye

 


Faralya Köyü de, gizli kalmış güzellikleriyle yine Fethiye'de bulunuyor. Merkez'den 30 km uzaklıkta bulunan köy içinde hem Türkiye hem de dünyanın çeşitli yerlerinden doğa tutkunlarının ilgi gösterdiği Kelebekler Vadisi bulunuyor.

Adeta doğal bir hazine olan bu vadi, bilindiği üzere 1995'de 1. derecede doğal SİT ilan edilmiş ve her türlü yapılaşmaya kapatılmıştır. Buraya gelen ziyaretçiler ağaç evler ve çadırlarda konaklama imkanı buluyor.

Kelebekler Vadisi'ne ulaşım, ya Ölüdeniz üzerinden sağlanıyor, ya da Faralya köyünden zorlu bir patikayı aşmanız gerekiyor.
Akyaka - Ula

 


Muğla'nın Ula ilçesi sınırları içinde yer alan Akyaka, Gökova Körfezi'nin doğu ucunda bulunuyor. Burası da yine temiz doğası, sahili ve pek çok doğa sporuna sunduğu imkan ile alternatif tatil rotalarından biri...Reklam

Yorumlar (1)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi