Ölü Gelin ve İlginç Şehir Efsanesi
Meksika'nın Chihuahua kentindeki gelinlik mağazasının vitrinine 1930 yılında yerleştirilen ve o gün bugündür burada duran gelinlikli manken, inanılmaz bir şehir efsanesini yarattı.

 


İddialara göre manken, mağazanın sahibi Pascuala Esparza'nın kızıydı.

Kız, evlenmeden kısa bir süre önce zehirli bir örümceğin sokması sonucu hayatını kaybedince, anne Pascuala'nın kızını mumyalayıp, ölümsüzleştirmeye çalıştığı iddia ediliyordu.

1930'un 25 Mart'ında ilk kez vitrine koyulduğunda, yerel halk mankenin gerçekliği karşısında şaşkınlığını gizleyemedi ve söylencelerden ötürü Pascuala'nın kızının bedeni olduğuna inanmaya başladı.

 


O dönem Pascuala iddiaları yalanlasa da, halk ona inanmamayı tercih etti.

Zamanla Pascuala'nın kızının adı unutulurken, Pascuala'ya oldukça benzediği söylenen mağaza vitrinindeki bu gizemli manken "La Pascualita" (Küçük Pascuala) olarak anılmaya başlandı.


Mağazayı daha sonra devralanlar da bu ürkütücü mankeni vitrinden indirmezken, mankenin detayları, parmak ve tırnaklarının gerçekçiliği herkesi şaşkına çeviriyordu.

 

Detalles de las manos de Pascualita, Chihuahua

Copyright by Angel Vega

Mağaza çalışanlarından biri, La Pascualita'nın yanına yaklaşamadığını, ancak mankenin ayaklarında ince varis damarlarının bile bulunduğunu gördüğünü söylüyor. Diğer popüler söylentiler arasında, mankenin bakışlarıyla etrafta olan biteni izlediği ve geceleri vitrinde pozisyon değiştirdiği gibi olaylar var.

Hikayenin gerçekliği kesin olarak bilinemese de, La Pascualita'nın ünü artık ülke sınırlarını aşmış durumda...Reklam

Yorumlar (6)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi