Tarihe Geçen Yanlış Kehanetler
Ne dediler; ama ne oldu?

İşte tarihte, gelecekle ilgili yanlış tahminde bulunanlar:

 

 

* Petrol çıkarmak için kuyu açmak mı? Yani toprağı delip petrol aramaktan mı söz ediyorsun? Sen delisin!

(Edwin L.Drake, 1859'da bazı kuyu açıcılara iş teklifi götürdüğünde, onlar ona bu cevabı vermişlerdi.)* Gelecekteki bilimsel ilerlemeler ne olursa olsun, insanlık Ay'a asla ulaşamayacaktır.

(Dr.Lee De Forest, vakum tüpünün kaşifi ve televizyonun babası.)* Telefon denen bu aletin o kadar çok eksiği var ki, ona bir iletişim aracı demek ciddiyetten uzaktır. Bu aletin bizce hiçbir değeri yoktur.

(Western Union dahili memorandum, 1876)* Geçen yıl hiç bir radikal gelişme ortaya çıkmamış olmasından anlaşılıyor ki otomobil, gelişiminin son noktasına pratik olarak ulaşmıştır.

(Scientific American, Jan. 2, 1909)* Havadan hafif ve uçabilen makineler imkansızdır.

(Lord Kelvin, İngiliz matematikçi ve fizikçi, 1895)* Radyonun geleceği yoktur.

(Lord Kelvin, 1897)* Paris sergisi kapanınca elektrik ışığı da sönecek ve artık ondan hiç sözedilmeyecek.

(Erasmus Wilson, Oxford Universitesi, 1878)* İyi bilgilenmiş kimseler bilirler ki, sesi teller üzerinden nakletmek imkansızdır, bu mümkün olsa bile böyle bir şeyin pratik bir değeri olamaz.

(Boston Post, 1865)* Keşfedilebilecek her şey keşfedilmiş bulunuyor.

(Charles H. Duell, A.B.D Patent Ofisi'nde yetkili, 1899)* Atlar her zaman kullanılacaktır. Otomobil ise ancak geçici bir moda olabilir.

(Henry Ford'un kredi talebi üzerine, otomotiv sektörünün geleceği konusunda ekspertiz veren bir banka müdürü, 1903)* İnsanların evlerinde bilgisayar bulundurmaları için herhangi bir neden göremiyorum.

(Kenneth Olsen, Digital Equipment Corp.'un başkanı, 1977)* Hiçbir işe yaramazsın, oğlum. Sen git kamyon sürücülüğüne dön!

(Grand Ole Opry'nin menajeri Jimmy Denny, ilk performansından sonra Elvis Presley'e söylüyor, 1954 )* Televizyon en geç altı ay içinde piyasadan silinecektir. İnsanlar her akşam böyle bir kutuyu istemez.

(Daryik F. Zanuck, Twentieth Century Fox'un başkanı, 1944)* Nükleer enerjinin bir gün elde edilebileceğine dair en ufak bir gösterge bile bulunmuyor. Bu, atomu istediğimiz gibi parçalayabileceğimiz anlamına gelirdi.

(Albert Einstein, 1932)Reklam

Yorumlar (1)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi