Yapışık İkizler: Abigail ve Brittany
7 Mart 1990 Doğumlu Abigail ve Brittany Hensel adlı yapışık ikiz kardeşler dünyaya geldikleri gün bu kadar uzun yaşayacaklarına ihtimal verilmemişti; ancak ikizler şu an 22 yaşında.

 


ABD doğumlu iki kardeş aslında tek yumurta ikiziydi. Ancak hamilelik sırasında bölünme tam olarak gerçekleşmedi ve ikizler iki başlı tek vücutlu olarak dünyaya geldi.

Aynı vücudu paylaşsalar da ilgi alanları ve zevkerinin birbirinden farklı olduğunu söyleyen kardeşler, çoğu konuda birbirini ikna etmek zorunda kalıyor.

 


Ameliyat olmaları durumunda ölüm riskleri çok yüksek olan kardeşlerden Abigail vücudun sağ tarafındaki kollar ve bacakları, Brittany ise diğer tarafı yönetiyor.

 


Tek bir leğen kemiğine bağlı iki omurgaları bulunan Abigail ve Brittany’nin vücudunda iki kalp, dört akciğer, iki mide, üç böbrek, bir kalın bağırsak, bir ince bağırsak, bir yumurtalık, bir vajina ve bir karaciğer var.

 


İkiz kardeşler dünya kamuoyunun ilgisini ilk kez 1996 yılında çekmiş, bundan iki yıl sonraki Life dergisinin kapağında ise "Tek Vücut, İki Ruh" manşetiyle yer almışlardı.Reklam

Yorumlar (2)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi