Dünyanın En Kanlı Seri Katilleri
Çeşitli kişisel bozukluklar sonucu, 30 günden daha uzun bir zaman diliminde 3 ve üzeri kişiyi öldüren, kurbanlarını genelde aynı özellikteki kişilerden seçen ve birbirine benzer cinayetler işleyen kişilere seri katil deniliyor.

Dehşet verici çeşitli vakalarla tarihe adını yazdıran pek çok seri katil bunuyor.

İşte tarihte en fazla ölüme sebebiyet veren suçlulardan bazıları:

 

1- BEHRAM

 


Soyadı bilinmeyen Behram, 1790-1840 döneminde Hindistan'daki Thug mezhebinin lideriydi.

931
insanı boğarak kurban ettiği sanılan Behram, boğma işlemini Hintçe'de rumal adı verilen bez parçalarıyla gerçekleştiriyordu.

1840 yılında asılarak idam edilmiştir.2- ELIZABETH BATHORY

 


Kanlı Kontes veya Kontes Dracula olarak da adlandırılan Bathory (1560-1614), yaklaşık 650 genç kıza işkence yapmak ve  öldürmekle suçlanmıştır.

Efsaneye göre bu Macar kontesi, genç kızların kanlarıyla yıkanmanın onu yaşlanmaktan kurtaracağını düşünüyordu.


1610 yılında ömür boyu ev hapsine mahkum edilen Bathory, son 4 yılını burada geçirmiştir.3- PEDRO ALONSO LOPEZ

 


Kolombiya canavarı ya da And canavarı olarak da bilinen 1948 doğumlu López, yakalanıncaya kadar Kolombiya, Ekvator ve Peru'da 300'den fazla çocuğa tecavüz edip öldürmekle suçlanmıştır.

Peru'da 9 yaşındaki bir kızı kaçırırken Ayacuchos Kızılderilileri tarafından yakalanıp diri diri gömüleceği sırada, bir misyonerin müdahelesiyle yetkililere teslim edilmiştir; fakat hükümet yargılamak yerine onu sınır dışı ederek Ekvator'a sürmüştür.

Burda da cinayetler işlemeye devam eden Lopez 1980 yılında yakalandığında, polisleri 53 kurbanının mezarına götürerek 100'ün üzerinde cinayeti soğukkanlılıkla itiraf etmiştir.

1998 yılında iyi halden serbest bırakılan, daha sonra Kolombiya'da 3 yıl da akıl hastanesinde yatıp çıkan Lopez'in şu an nerde olduğu bilinmiyor.4- GILLES DE RAIS

 


15. yüzyılda Fransız ordusunda şövalye olarak görev alan ve döneminin tanınmış zengin soylularından biri olan de Rais 80-200 çocuğa tecavüz edip öldürmekle suçlanmıştır.

Çeşitli büyü, simya ve cadıcılık işlerine bulaşan ve çocukların bedenini bu işlerde kullanan De Rais, 1440'da idam edilmiştir.

Kendisinden 250 yıl sonra yazılan ünlü "Mavisakal" masalına ilham verdiği düşünülür.5- HERMAN WEBSTER MUDGETT

 


H.H.Holmes takma adıyla bilinen ve 1861 yılında doğan Mudgett, Amerika'nın ilk seri katili olarak bilinir.

27 cinayet itiraf etse de, 200'den fazla cinayetin faili olduğu düşünülmektedir. 1893 yılında Chicago'da bir otel açmış ve cinayetlerin çoğunu burada işlemiştir.

Kimi zaman suçsuz olduğunu ve kötü güçler tarafından ele geçirildiğini söyleyen Holmes 1896'da idam edilmiştir.

Ölümünden sonra, bu davaya karışan bazı insanların da enteresan şekillerde ölmesi ve yaşanan bazı ilginç olaylar efsanenin devam etmesine neden olmuştur.6- LUIS GARAVITO

 


Canavar lakaplı 1957 Kolombiya doğumlu Garavito, 1999 yılında yakalandığında 147 erkek çocuğa tecavüz edip öldürdüğünü itiraf etmiştir. Fakat cesetleri gömdüğü yerlerde bulunan kemiklerden, bu sayının 300'ü geçtiği düşünülmektedir.

Kolombiya yasalarına göre 30 yıldan fazla hapiste kalınamadığından, aldığı maksimum ceza 30 yıl olmuş, daha sonra cinayetlerin aydınlatılmasında yetkililere yardım ettiği için bu ceza 22 yıla düşürülmüştür.

yazı ve derleme: fwmail.net


 


Reklam

Yorumlar (2)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi