En Güzel Bruce Lee Fotoğrafları
Bruce Lee (1940-1973) kimdir?

San Francisco (ABD) doğumlu olan Bruce Lee Çin kökenlidir.

Bruce Lee, kendi stili olan "Jeet Kune Do" adını verdiği bir savunma sanatı sistemi geliştirmiştir. Lee'nin bu sistemi geliştirmeden önce eğitimini aldığı savaş sanatları ise; Kung Fu, Wing Chun, Boks, Tayland boksu, Jujutsu, Kick Boks, Aikido, Judo, Eskrim, Güreş, ve Tekvando'dur.

Washington Üniversitesi'nin Felsefe Bölümüne yazılan Lee, bir yandan okula devam ederken, bir yandan da Amerikalılara Çin Kültürü'nün zenginliğini anlatmak için o güne kadar Çinlilerden başkasına öğretilmesi yasak olan olan Kung Fu dersleri vermeye başlar. Böylece Amerikalıları, yabancı oldukları bu dövüş sanatıyla tanıştırır.

Bruce Lee kalitesi ve kendine özgü stiliyle Kung Fu sineması sektörüne yepyeni bir boyut kazandırmış, filmleri dünya sinema klasikleri arasına girmiştir.

33 yaşında hayatını kaybetmesi, tüm dünyada büyük yankı uyandırmış, Hong Kong yasa boğulmuştur. Ölümünün ne şekilde olduğuyla ilgili çeşitli iddialar ortaya atılmış ve uzun yıllar boyu konuşulmuştur.

Diğer bir trajedi de oğlu Brandon Lee'nin 31 Mart 1993'te Amerika'da "The Crow" filminin çekimleri sırasında karnından vurularak ölmesidir. Kızı Shannon Lee ise oyuncu ve yapımcı olarak hayatını sürdürmektedir.

Efsanevi dövüş sanatı ustasının en güzel fotoğrafları:


Reklam

Yorumlar (8)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi