Vücudunuzda Beğenmediğiniz Özellikleriniz!
Hemen herkesin vücudu ile ilgili takıntılı olduğu, beğenmediği bir bölgesi var. İşte bunlardan bazıları ve çözüm önerileri:

 Tek kaş sahibi olmak

Kesinlikle bir şans, çoğunlukla da genetik bir konu. Ama çözümü en kolay sorunlardan. Ağda, cımbız, lazer epilasyon... Seçim tamamiyle size kalmış.
Portakal kabuğu görüntüsü ve selülit

Hiçbir kadın portakal kabuğu görüntüsünden ve selülitten hoşlanmaz. Ne yazık ki her ikisi de bacak ve kalçaları çirkin gösterir. Çözüm için selülit kremleri bir derece yeterlidir. Daha etkin mücadele düzenli spor ve beslenme alışkanlığının değişmesiyle mümkün olur. Ancak şunu bilmek belki sizi rahatlatır: Selüliti tamamiyle yok edecek bir çözüm henüz bulunmadı.
Yüzün aniden kızarması

Utangaç insanların problemidir. Sosyal anksiyete bozukluğuna işarettir. İlaç ve kremlerle tedavi edilir.
Erken yaşta beyaz saçlar

Erken yaşta saçların beyazlaması, genetik kodlara dayanır. Ama bazı durumlar, tiroid veya pigment bozukluğu çıkabilir. Genetik değilse bir uzmana danışmakta fayda var. Genetikse de kuaförün yolunu tutmak yeterli.
Minik ve yoğun sivilceler

Daha çok gençlerin problemi olan ve sırt, kol ve bacaklarda konumlanan minik beyaz sivilceler 30 yaşından sonra kaybolur. Kaybolmazsa cilt doktoru sorunu kesinlikle çözecektir.
Çatlaklar

Ani kilo alma ya da aşırı kilo kaybı ile gebelik cilt çatlaklarının nedenidir. Genellikle karın, uyluk, kalça, göğüs, bel ve alt sırt bölümde oluşur. Kimyasal peeling veya lazer cerrahisi ile azaltılabilir.
Kötü ağız kokusu

Günde iki kez diş fırçalasanız ve diş ipini hiç ihmal etmeseniz bile ağzınız kötü kokabilir. Nedeni dişeti hastalığı, reflü, ağız kuruluğu, hatta sinüs enfeksiyonu olabilir. Doktora başvurun.
Jilet kullanılan bölgede çıkan sivilceler

Jilet kullanılan bölgelerde oluşan rahatsız edici görüntü. Jilet kullanmak yerine tüy dökücü kremlere başvurabilirsiniz. Mutlaka jilet diyorsanız bölgeye sıcak duş uygulamak ve traş jeli kullanmak engelleyebilir.
Sararan dişler

Kahve, çay veya kırmızı şarap içmek dişleri sarartır. Sigara ve bazı ilaçlar da sararmasında etkilidir. Oluşmasını diş fırçalayarak bir noktaya kadar engelleyebilirsiniz. Diş beyazlatma tercih edebilirsiniz.
Topuk sertleşmesi

Sertleşmiş bir topuk görüntüsünden kimse hoşlanmaz. Topukta biriken bu ölü deriyi, düzenli ponzo taşı kullanarak ve kremlerle atabilirsiniz.
Yıpranan tırnaklar

Ellerinizi sık sık yıkadığınız için ve sürekli oje kullandığınız için tırnaklarınız kırılgan hale gelir. Tırnaklar soyulur. Çoğunlukla doktorunuzun önereceği kremlerle geçer.
Terlemek

Terlemek aşırı olmadığı sürece vücut için iyi birşeydir. Ancak aşırı ter sosyal açıdan da rahatsız eder. Özellikle avuç içi terlemeleri insanı depresyona sokabilir. Çaresi antiperspiranlar, ilaç ve botoks.
Saç dökülmesi

Saç kaybının en sık nedeni hormonal olabilir veya tiroidden kaynaklanabilir. Gebelik ve bazı ilaçlar da bunda etkilidir. Saç ekimi ve topikal çözümlere başvurulabilir.
Ayak kokusu

Düzenli duş, ayak kokusunu gidermek için yeterli olmayabilir. Ayakkabıların içine koku giderici sprey sıkmak, sık çorap değiştirmek ve ayağı kuru tutmak çözüm olabilir.
Dudak çatlakları

Kuru hava dudakları susuz bırakır, bu durumda da küçük çatlaklar oluşur. Bir dudak balsamı kullanmak yeterli. Tabii bir de güneşin zararlı etkilerinden korunmak için SPF 15 içeren krem kullanın.
Varis

Çok ayakta durulması gereken bir işte çalışıyorsanız varislerle çoktan tanışmışsınızdır. Varis çorabı ve lazerle bu problemden kurtulabilirsiniz.
Et benleri

Et benleri daha çok boyun, göğüs ve koltukaltında toplanır. Da çok yaşlılarda görülür. Tehlikeli değildir, bir dermatologla hepsinden kurtulabilirsiniz.


Reklam

Yorumlar (0)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi