Bedeniniz Sizi Ele Veriyor!
Son araştırmalar bedeninizin sağlık sorunlarınız hakkında ipuçları verdiğini ortaya koyuyor.

İşte bunlardan bazıları:

 Gözler

Gözler ruhun aynasıdır sözü boşuna söylenmemiş olsa gerek. Amerika’da gözler üzerinde yapılan bir araştırma gözlerden yola çıkarak kan dolaşımı, kan basıncı, şeker hastalığı ve beyin tümörü gibi rahatsızlıkların teşhis edilebildiğini ortaya koydu. Özellikle iris çevresindeki beyaz daire yüksek kolesterolün belirtilerinden bir tanesi.


Ağız

Ağzınızda çıkan aftlar büyük sağlık sorunlarının işareti olabilir. Özellikle sık sık tekrar eden ağız ülserleri bağışıklık sistemi bozukluğunun, şeker hastalığının ve aneminin belirtileri arasında yer alıyor. Eğer ağız sağlığınızla ilgili sorunlarınız varsa bir kan testi yaptırmanızda fayda var.


Ayaklar

Finlandiya Helsinki Üniversite’sinde yapılan bir araştırma soğuk ayakların kan dolaşımı bozukluğundan kaynaklandığını ortaya koydu. Rahatsızlığın semptomlarından birisi de cilt kuruluğu.


Kilo sorunu

Harvard Tıp Fakültesi uzmanları aşırı kilolu insanlanda kalp krizi riskinin diğerlerine oranla daha yüksek olduğunu tespit ettiler. Uzmanlar, riski minimuma indirmek için kilonuzu kontrol altına almanızı, egzersiz yapmanızı ve kolesterolünüzü dengelemenizi tavsiye ediyorlar.


Başparmaklar

Parmak izi bugün suçluları tespit etmenin yanı sıra hastalıkların teşhisinde de kullanılıyor. Amerika’da yapılan bir araştırma parmak izlerinin kişiliği ele verdiğini ortaya koydu. Bilindiği gibi parmak izi şahsa özel ve yeryüzündeki tüm insanların parmak izleri birbirinden farklı. Amerikalı uzmanlar parmak izinden yola çıkarak o kişinin karakteri, psikolojik durumu ve ruh hâli üzerinde teşhisler koyabiliyorlar.Reklam

Yorumlar (0)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi