Beyne Zararlı Besinler
Zihin Sağlığı Vakfı’nın araştırmasına göre, yararlı yağların, vitamin ve minerallerin eksik alınması ile fast food tarzı beslenme, depresyon, Alzheimer ve şizofreniye neden oluyor.

 

 

İngiltere de yapılan bir araştırma, son zamanlarda halkın beslenme tarzındaki değişikliklerin zihin sağlığı üzerinde olumsuz sonuçlara yol açtığını gösterdi. Fast food tarzı beslenme ile yararlı yağların, vitamin ve minerallerin eksikliği depresyon, Alzheimer ve şizofreni ile doğrudan ilişkili.

Araştırmaya göre, yemlerde kullanılan katkı maddeleri ve tarım ilaçları, hayvan organizmasında değişikliğe yol açıyor. Bu nedenle de insanlar, omega 6 adlı yağ asidini, omega 3 ten çok daha fazla tüketir hale geliyor. Bu dengesizliğe vitamin ve mineral eksikliği de eklenince, depresyon ve hafıza sorunları ortaya çıkıyor. Araştırma raporunda, beslenme tarzında aminoasitlere, özellikle de balık tüketimine daha fazla yer verilmesi gerektiği belirtiliyor.

 

Beyne faydalı yiyecekler:

Sebzeler (Lifli olanlar) Tohumlar ve fındık Meyve Buğday, kepek, Organik yumurta Organik olarak yetiştirilen ya da denizden avlanan balıklar (Özellikle yağlı olanlar)Beyne zararlı yiyecekler:

- Kızartılmış fast food yiyecekler (hamburger, köfte patates kızartması vb…)

- Rafine edilmiş ve işlenmiş besinler (rafine yağlar, salam, sucuk, sosis vb… )

- Alkol, Şeker, Çay ve Kahve

- Besinlere konulan katkı maddeleri

- Tarım ilacı içeren besinler


Reklam

Yorumlar (0)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi