Depresyona Açık Meslekler
Bazı meslekler vardır insanı önce depresif yapar sonra da bunalıma sokar... İstisnalar için birşey diyemeyiz ama bu mesleklere dikkat!

Bazı meslekler diğerlerinden daha depresif sonuçlar doğuruyor.


Health dergisinin yayınladığı ABD'de yapılan araştırmalar özellikle 10 mesleğin depresyona daha açık olduğunu gösterdi.

 BANKACILIK

Listenin başında bankacılık var. ABD'de bu mesleği yapanların yüzde 11'inde ağır depresyon görülüyor.


MUHASEBECİLİK

Çoğu insan kendi kişisel finansmanını yönetirken strese girerken muhasebecinin de yükü artıyor. Şirketler özellikle kriz sonrası muhasebecilerden daha fazla çalışma saati talep ediyor, stres dolu işler yüklüyor.


SATIŞ

Zorlu ve tatminsiz müşterilerle uğraşmak her zaman zordur. Satış tezgahtarları da bu yüzden depresyona açık. Ayrıca satışa paralel komisyonla gelir elde etmek de gelecek kaygısı yaratıyor.


ÖĞRETMENLİK

Öğretmenlerin sorumluluğu günden güne artarken depresyona meyilleri de artıyor. ABD'de çalışma saatleri de  artan öğretmenler ekonomik kriz sonrası depresyona en açık mesleklerden biri haline geldi.


SOSYAL HİZMETLER

Sosyal hizmetler ABD'de sorunlu insanlarla uğraşmayı gerektirdiğinden depresyon oranı artıyor. Sağık çalışanları da depresyona açık çalışanlardan. Her gün ölüm, ağır yaralı gören doktorların depresyona girme ihtimali de artıyor.


SAHA ELEMANLARI


Saha elemanları da stresli çalışma ortamıyla depresyona en açık çalışanlar arasında. Yüksek hedeflerin her zaman önlerine konulduğu saha çalışanları hedeflerini tutturamadıklarında depresyona giriyor.


RESSAMLIK


Ressamlar da depresifler arasında. Düzensiz gelir elde etmeleri ressam ve heykeltraşları depresyona itiyor. ABD'de ressamların yüzde 9'unda ciddi depresyon var.


TESİSATÇILIK


Tesisatçılar özellikle esnek çalışma saatleri ile depresyona açık durumdalar. 7/24 gerçekleştirilen tüm mesleklerde depresyon ihtimali çok yüksek. Temizlik ve bakım çalışanları arasındaki depresyon oranı da artıyor.


Reklam

Yorumlar (0)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi