Dünyadan Sıradışı Kitaplıklar
Sahil Kitaplığı

Bulgaristan'da bulunan bu kütüphane Herman Kompernas tarafından inşaa edilmiş ve içinde 10 ayrı dilde 2.500 kitap bulunuyor.

***

Halk Otobüsü Kitaplığı

Halk otobüsü işleten Brezilyalı Antonio da Conceição Ferreira, insanların yaşamında bir fark yaratmak için otobüsünün içine mini bir kitaplık kurmuş.

***

Posta Kutusu

Posta kutusunu bir kitaplığa çevirme fikriyle yola çıkan Rick Brooks, 24 eyalet ve 8 farklı ülkede bu kitaplıklardan bulunduğunu söylüyor. Ücretsiz kitaplık fikrinden etkilenerek kendi posta kutusunu kitaplığa çeviren insan sayısının, 400 e ulaştığı düşünülüyor.

***

Telefon Kulübesi

İngiltere'de British Telekom'un, kullanımdan kaldırdığı telefon kulübesi, gönüllüler tarafından kitaplığa çevrilerek dünyanın en küçük kütüphanelerinden biri olarak hizmet veriyor.

***

Katır Üzerinde Mobil Kitaplık

2009 yılında Venezuela'daki bir üniversite tarafından ilginç bir hizmet başlatıldı. Katır üzerine yerleştirilen kitaplar, köylü çocuklara götürülüyor.

***

Kitaplık Kabini

New York'daki bir mahallede kurulan mini kitaplık, yaratıcı dizaynıyla kitapları ve insanları dış etkenlerden korurken havadar bir ortam sunuyor.

***

Açık Hava Kütüphanesi

İtalyan sanatçı Massimo Bartolini tarafından Belçika Sanat Festivali için geliştirilen bu kitaplık Belçika'nın Gent şehrinde bulunuyor.

***

Kitaplık Görünümünde Kütüphane

Dış cephesi kitaplık görünümünde olan bu kütüphane binası Kansas'da bulunuyor.

***

Savaş Tankı

Aktivist sanatçı Raul Lemesoff, bir savaş aracını daha barışçıl bir amaç için kullanmak istemiş ve bir tankı kitaplığa dönüştürmüş.

***

Gezici Kitaplık

Emekli İtalyan öğretmen Antonio La Cava, bilgiyi daha fazla paylaşmak için üç tekerli bir aracı modifiye ederek bir kitaplığa dönüştürmüş.


Reklam

Yorumlar (1)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi