Tabu Nedir?
Tabu nedir? sorusunu Türkiye'de sorduklarında pekçok kişi bir oyundur cevabını verir. National Geographic bu soruyu yiyecekler için sormuş ve bununla ilgili bir belgesel düzenlemiş.
 
New York'ta sokaklara çıkıp sizce neler tabu yiyecektir? diye sormuşlar. Pek çok kişi Fare yemek cevabını vermiş. Daha bir sürü cevap.

Fare yemekle başlayalım: Togo'da fare yakalamak, ve ardından onu pişirmek büyük bir seramoniymiş. Hani bizde balığa gitmek ve ardından bir mangal partisiyle yakalanan balıkları yemek gibi. Onlara sorulduğunda dünyanın en keyifli şeyi.

Keçi ya da koyun cenini yemek: Mideniz bulandı değil mi? Anglo-hintlilerin en özel yemeği. İngilizlerin Hindistanı işgalinden sonra iki ırk arasında evlilikler görülmeye başlanılmış. İlk dönemlerde buna hoş gözle bakılmayıp bu insanlar toplumdan dışlanılmış. Onlarda kendilerine yeni bir kültür oluşturmuşlar. Araştırmacılara göre bu nedenlerle her iki ırkın yemeği reddettiği şeyleri yemeleri de bundan.

Boğa penisi yemek: Düşünemiyorum bile diyorsanız bizim ülkemizde de yumurtalık yenildiğini hatırlatmalıyım. Evet Çinliler, Taylandlılar cinsel gücü arttıracağı inancıyla boğa penisini haftada bir yiyorlarmış.


Garip değil mi? Gerçekten tabu olan nedir? Bir grup insana çok normal gelen şeyler bir gruba neden çok garip geliyor?


Reklam

Yorumlar (0)


Düşüncelerinizi paylaşınYorumlarda gözükmez.


İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor?
İnsanlar Sizi Nasıl Algılıyor Testi
Kişilik Testi 2
Kişilik Testi 2 Testi